Dni Piśmiennictwa i Kultury Słowiańskiej, fot. Łukasz Zinkiewicz - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Dni Piśmiennictwa i Kultury Słowiańskiej, fot. Łukasz Zinkiewicz
czwartek, 29 marca 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości  

Dni Piśmiennictwa i Kultury Słowiańskiej, fot. Łukasz Zinkiewicz 

19 marca w naszej szkole odbył się „Wieczór z książką prawosławną” wramach „Inauguracji IV Prologu – Dni Kultury i Piśmiennictwa Słowiańskiego”.

Wydarzenie zorganizowali: Stowarzyszenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, Parafia Opieki Matki Bożej w Bielsku Podlaskim, Bractwo Prawosławne Trzech Męczenników Wileńskich w Mińsku oraz II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.
Program wydarzenia obejmował prezentację Nowego Testamentu w przekładzie z greki na język białoruski Komisji Biblijnej Białoruskiej Cerkwi Prawosławnej, książki z przedmowami dr Franciszka Skaryny do ksiąg biblijnych, biograficznego katalogu „Hierarchia, kler i pracownicy Kościoła Prawosławnego w XIX – XXI wieku w granicach II Rzeczypospolitej i Polski powojennej” i książki „Jarosław Wasiljewicz Kostycewicz”.
Spotkania prowadził o. prof. Siergij Hardun, prof. Iwan Czarota (obaj z Mińska) i Doroteusz Fionik (z Bielska Podlaskiego).Wstecz