Dzień Przedsiębiorczości 2017 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Dzień Przedsiębiorczości 2017
środa, 19 kwietnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

Czternasta edycja programu odbędzie się 26 kwietnia 2017r. Za organizację Dnia przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii Inicjatywy Edukacyjne.

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

  • odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Jak dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?

- "Kiedy usłyszałam o Dniu Przedsiębiorczości nie miałam dylematu dokąd pójść" - pisze Magdalena Malisz z kl. IB -
"- To oczywiste, że do szpitala!:-) Tak więc 20.04.2016roku o godz. 10:00 zaczęłam mój dzień poznawania pracy w Bielskim szpitalu. Pewnie, że na początku się trochę cykałam. Przecież praca z ludźmi to nie wyrywanie marchewki... A było nas czworo. Najpierw poszliśmy do gabinetu pani ordynator, która była naszym przewodnikiem. Pierwszym miejscem jakie zwiedziliśmy była szpitalna apteka!!! Fajnie było, nie powiem. Mieliśmy możliwość zrobienia 10%-ego roztworu na przeczyszczenie, podawanego pacjentom przed operacją, a także tabletek z Carbo medicinalis. Patrzyliśmy także jak cudowna pani z apteki robiła formalinę Następnym cuudnym miejscem był punkt diagnostyczny , w którym zobaczyłam chyba najmniejsze probówki świata. Sala operacyjna, strój chirurgów i narzędzia operacyjne to było dopiero coś... Nie zapomnimy! Przy robieniu kroplówki okazało się, że to nie taka łatwa sprawa przebić butelkę i wbrew pozorom potrzeba dużo siły. Czy się zniechęciłam? PRZENIGDY! Dziękujemy Panie Prezydencie za Dzień Przedsiębiorczości 2016 :-)"Wstecz