Dzień Otwarty w Liceum 14 III 2017 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Dzień Otwarty w Liceum 14 III 2017
wtorek, 14 marca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości  

Fotoreportaż Natalii Rzepniewskiej

14 marca br. gimnazjaliści i ich rodzice podczas Dnia Otwartego, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.  Dzień Otwarty to okazja, żeby zobaczyć jak wygląda szkoła, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z  bogatą ofertą edukacyjną i wziąć udział w różnych zajęciach.
Na Dzień Otwarty zaplanowanych jest zawsze wiele atrakcji. Uczniowie oprowadzają gości po szkole zapoznając z jej licznymi atutami, opowiadają co się dzieje ciekawego, jakie mamy zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań, drużyny sportowe, jakie organizacje działają na terenie szkoły itp. W salach lekcyjnych odbywają się przeróżne pokazy i prezentacje. Ważnym akcentem wizyty gimnazjalistów w naszym liceum jest również spotkanie z dyrektorem szkoły oraz prezentacja zawierająca ofertę profili na kolejny rok szkolny.

Od klasy drugiej można rozszerzać przedmioty w następujących kierunkach:
  • politechnicznym (matematyka, informatyka, fizyka),
  • medycznym (biologia, chemia),
  • prawno–humanistycznym (historia, język angielski, język  rosyjski),
  • ekonomiczno–politechnicznym (matematyka, geografia i język angielski lub język rosyjski).
STAWIAMY NA JAKOŚĆ NAUCZANIA. Nasi absolwenci studiują na najlepszych uczelniach w kraju.
Dajemy możliwości poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole „Spadczyna”, redagując szkolną gazetkę „Lawa”,  pracując  w radiowęźle, współtworząc stronę internetową Liceum, tworząc spektakle w grupie teatralnej, poznając język niemiecki, jako trzeci język obcy. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem, ucząc się w liceum – koniecznie przyjdź do nas.

Nasza szkoła znalazła się wśród 43 Najlepszych Szkół Województwa Podlaskiego 2017 w rankingu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
Według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017 ogłoszonego 14.01.2017r. szkoła uplasowała się na 14. miejscu w województwie podlaskim. W Podrankingu Olimpijskim 2017 II LO znalazło się na 5. miejscu w województwie i 54. miejscu w Polsce.
W naszym Liceum uczą się  absolwenci  gimnazjów:  Nr  1,  2,  3  z Bielska Podlaskiego, z Augustowa, Bociek, Czeremchy, Czyż, Grodziska, Hajnówki, Kleszczel, Krakowa, Mielnika, Narewki, Narwi, Oleksina, Orli,  Siemiatycz, Wyszek.

Ty również możesz być wśród nas!
ZAPRASZAMY!

Fot. Natalia RzepniewskaWstecz