Godzina Kodowania 2016 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Godzina Kodowania 2016
piątek, 9 grudnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

Godznia kodowania 5-11 grudnia br.

Godzina kodowania to globalna akcja, w której biorą udział miliony osób na całym świecie. Nieważne skąd jesteś, nieważne skąd pochodzisz – możesz zostać uczestnikiem wydarzenia.

Dołącz do 140 milionów uczestników i zacznij kodować.
Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), ale możesz w nim wziąć udział przez cały rok, w dowolnej chwili i miejscu. Wystarczy, że będziesz online.

„Moja porada numer jeden – powinieneś uczyć się programować.”
– Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka
Świat nowych technologii może onieśmielać, ale nie musi tak być! Godzina kodowania to okazja, by zrobić pierwszy krok i lepiej poznać zasady funkcjonowania programów komputerowych. Programowanie to nie tylko dobre ćwiczenie koncentracji i umiejętności, ale także możliwość wpływania na otaczający Cię świat nowych mediów. Nie musisz być tylko biernym odbiorcą komunikatu – możesz go tworzyć i poczuć się częścią międzynarodowej społeczności internautów, którzy przekuwają kreatywność i pomysły na język kodowania!
Można kodować samemu, może kodować grupa osób – w szkole, w domu, w bibliotece. Uda się to nawet bez użycia komputerów!
Na 200 państw biorących udział w Godzinie Kodowania Polska plasuje się od dwóch lat w pierwszej dwudziestce najaktywniej kodujących krajów. Dołącz więc do grona innych początkujących koderów i baw się z nami.

„Nie graj tylko na swoim telefonie – zaprogramuj go!”
– Barack Obama


Wstecz