Nasi uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

środa, 28 września 2016 roku
Kategoria: Wycieczki

Uczniowie kl. II B i III B wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Zajęcia warsztatowe odbyły się w ramach V ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Różnorodność Biologiczna – od komórki do ekosystemu. Rośliny i grzyby – badania środowiskowe i laboratoryjne”.

Uczniowie zapoznali się z metodą HPLC mającą zastosowanie w oznaczaniu różnych substancji w produktach pochodzenia roślinnego, poznali zastosowanie fluorescencji chlorofilu  a w badaniach roślin oraz sposób powstawania roślinnych kultur in vitro.

Irena Trojanczuk