Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego
wtorek, 17 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

17 maja rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z dnia 27 marca 2006 r.  został ustanowiony Światowym Dniem Społeczeństwa Informacyjnego.

Tegoroczne Dni Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI) będą obchodzone pod hasłem „Przedsiębiorczość w ICT na rzecz zmian społecznych”. Wyeksponowane zostaną  innowacyjne obszary rozwoju ICT. Podobnie jak w latach ubiegłych, wydarzenia składające się na tegoroczne obchody ŚDSI mają na celu promocję idei społeczeństwa informacyjnego. Przewidziano publiczne debaty, seminaria, konferencje oraz imprezy popularyzacyjno-edukacyjne czy konkursy. W większości będą to spotkania otwarte.

Hasło Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego wpisuje się w inicjatywę Houlina Zhao - sekretarza generalnego agendy ONZ, International Telecommunication Union (ITU), mającą na celu wspieranie SME, start-upów i hubów rozwoju nowoczesnych technologii. Houlin Zhao apeluje, aby wspólnie wykorzystać rolę ICT, jako katalizatora w osiąganiu zrównoważonego rozwoju, który ma wpływ na tempo wzrostu gospodarczego, integrację społeczną i równowagę zapewnienia niezbędnej dostępności, wspierania tworzenia kompleksowych ekosystemów przedsiębiorczości, a także pomoc przedsiębiorcom w przejściu od idei i innowacji, do sprzedaży i osiągania przychodów.

W tym roku Wielka Gala ŚDSI zostanie połączona z uroczystościami jubileuszowymi 35-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego, które od wielu lat jest inicjatorem wydarzeń poświęconych informatyce w Polsce.

Szczegóły dotyczące obchodów ŚDSI dostępne są na stronie internetowej Komitetu Organizacyjno-Programowego.Wstecz