Przemówienie Dominiki Nowickiej wygłoszone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w klasach trzecich. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

sobota, 30 kwietnia 2016 roku
Kategoria: Uroczystości

„Podobno dzieciństwo i dorosłość powinny się opierać na tym samym… …na  wolności wyborów i ponoszeniu ich konsekwencji… …czym więc dzieciństwo różni się od dorosłości?... … w dzieciństwie to rodzice wskazują alternatywy… … w dorosłym życiu zaś, tworzymy je sobie sami…”

Kochani Maturzyści!
To już ostatnie chwile, które spędzimy razem w naszej szkole. Jest nam ogromnie przykro, iż nasza wspólna przygoda dobiegła końca. Nie martwcie się jednak, ponieważ na zawsze pozostaniecie w nasze pamięci jako młodzi i radośni ludzie.
Przyszło nam dzisiaj pożegnać się z Wami. Przez cały rok bacznie obserwowaliśmy Wasze zmagania w przygotowaniu się do egzaminu dojrzałości. Życzymy, aby osiągnięte wyniki w pełni Was usatysfakcjonowały i otworzyły przed Wami drzwi na wymarzone studia.
Ciężko będzie się przyzwyczaić do nowej szkolnej rzeczywistości. Jesteście kolejnym rocznikiem, który już na zawsze wpisał się w karty naszej szkoły. Dziś właśnie stajecie się absolwentami II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza. Bądźcie z tego dumni.
Macie za sobą ciężki rok nauki. Zdobyliście wiedzę, którą zaczniecie wykorzystywać już od 4 maja. Przed Wami wyzwanie, któremu jako dorośli ludzie musicie stawić czoła. Przed Wani nieznane. Niech rozłąka, odległość nie pozwolą utracić przyjaźni, które zawarliście podczas nauki w białorusach.
W imieniu wszystkich uczniów pragnę życzyć Wam odwagi w dążeniu do spełnienia marzeń, wytrwałości w pokonywaniu przeszkód, matury zdanej na 100 % oraz uśmiechu i pogody ducha.
Podobno dzieciństwo i dorosłość powinny się opierać na tym samym… …na  wolności wyborów i ponoszeniu ich konsekwencji… …czym więc dzieciństwo różni się od dorosłości?... ...w dzieciństwie to rodzice wskazują alternatywy… … w dorosłym życiu zaś, tworzymy je sobie sami…”

Życzę Wam, żebyście dokonywali samych trafnych wyborów :-)

Dominika Nowica