Dzień Przedsiębiorczości w Siłowni "Kuźnia". - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Dzień Przedsiębiorczości w Siłowni "Kuźnia".
piątek, 29 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

Miejscem, które wybraliśmy na Dzień Przedsiębiorczości była siłownia "Kuźnia". Nasze praktyki rozpoczęły się o godzinie 9.00. Na początku nasz opiekun krótko opowiedział czym będziemy się zajmować. Pracowaliśmy tam jako pomocnicy trenera.

Pierwsze zadanie było dość nietypowe, a mianowicie ustawialiśmy sprzęt, układaliśmy obciążenie i zamietliśmy podłogę. Przecież ładne i estetycznie wyglądające miejsce pracy to podstawa. Najtrudniejsze było już za nami, potem było już tylko lepiej. Następnie nasz opiekun poruszył temat zdrowego żywienia. Poznaliśmy zasady zdrowego żywienia ( nawet mogliśmy sami ułożyć odpowiednią dietę, to było jednym z najciekawszych zajęć ), dowiedzieliśmy się jakie i jak stosować różnego rodzaju odżywki i suplementy diety. Skoro już poruszyliśmy tematykę jedzenia następna rzecz jaką zrobiliśmy była oczywiście... przerwa obiadowa!
Około godziny 11.00 wróciliśmy do naszych zajęć. Wtedy rozmawialiśmy o prawidłowej technice wykonywania ćwiczeń, usłyszeliśmy też o najczęściej popełnianych błędach. Najlepsze było to, że mogliśmy powtórzyć to w praktyce. Wykonując ćwiczenia nie obyło się bez błędów, ale od czego ma się trenera? Od razu udzielił cennych porad i wskazówek, które były bardzo pomocne. Już po chwili wszystkie ćwiczenia wykonywaliśmy niemalże perfekcyjnie.
 Do końca pozostało już niewiele. Mieliśmy okazję usłyszeć jak ułożyć plan treningowy żeby przynosił jak największe efekty i korzyści.
Nasz dzień pracy zakończył się o 13.00. Te kilka godzin, które spędziliśmy na siłowni minęły bardzo szybko. Ten dzień był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Wiedza, którą tam poznaliśmy na pewno się jeszcze przyda.

Paweł AleksiejukWstecz