Echa Dnia Przedsiębiorczości 2016 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Echa Dnia Przedsiębiorczości 2016
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

20 kwietnia o godz. 7.40 ja (Paulina Sacharczuk), Nika Jurczuk i Tomasz Grygoruk spotkaliśmy się nieopodal basenu ,,WODNIK". Następnie udaliśmy się rowerami do firmy budowlanej Nordhus S.A., która znajduje się przy ul. Kleszczelowskiej 86 w Bielsku Podlaskim.

O godz. 8.00 stawiliśmy się na miejscu i pani Ula podzieliła nas na różne stanowiska. Ja oraz Nika po chwili zastanowienia postanowiłyśmy podzielić się obowiązkami na pół. Przez pierwsze 1,5h ja byłam pod opieką pani Marty która jest referantem ds. administracji, a Nika u pani Julity- ds. produkcji. Po upływie 1,5h zamieniłyśmy się obowiązkami. Natomiast Tomek przez 3h pomagał na stanowisku referenta ds. administracyjno-przydziałowych panu Łukaszowi w wykonywaniu jego funkcji m.in. segregował dokumenty. Dla pani Marty przy sekretariacie pomagałyśmy uzupełniać dokumenty w komputerze dotyczących faktur, stawiałyśmy pieczątki i sprawdzałyśmy oraz rozdawałyśmy korespondencje. Zaś u pani Julity przeglądałyśmy projekty, sortowałyśmy dokumenty. W wolnym czasie zapoznaliśmy się z wyglądem budynku, a Tomek wszedł nawet na halę produkcji. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy naszych opiekunów, sprawili oni, że w miejscu ,,pracy" panowała miła atmosfera. Po 3h pracy podziękowaliśmy serdecznie naszym opiekunom i udaliśmy się do swoich domów. Wspólnie uważamy, że doświadczenie jakie zdobyliśmy na tych praktykach wykorzystamy w przyszłości. Mamy nadzieję, że w następnym roku będziemy mogli uczestniczyć w kolejnym dniu przedsiębiorczości w innej firmie w której również zdobędziemy doświadczenie.

Paulina Sacharczuk

20 kwietnia 2016 roku odwiedziłyśmy straż pożarną w ramach dnia przedsiębiorczości. Wizyta trwała od godziny 9.00 do 13.00. Na samym początku dowódca zmiany pokazał nam interesujące prezentacje na temat szkół pożarniczych a także obejrzeliśmy filmy na temat tego jak wyglądają testy sprawnościowe. Następnie poszliśmy obejrzeć wozy strażackie oraz ich wyposażenie. Zobaczyłyśmy też jak należy postępować gdy przypadkowy człowiek straci przytomność - nauka o udzielaniu pierwszej pomocy. Na sam koniec mieliśmy okazję przejechać się wozami strażackimi oraz pojechałyśmy dźwigiem strażackim 25 metrów nad ziemię. Zobaczyłyśmy także jak szybko strażacy wyruszają na akcje ponieważ takowa się zdarzyła. wyruszają na akcje ponieważ takowa się zdarzyła. Nasz pobyt oceniamy bardzo pozytywnie, ponieważ strażacy byli bardzo mili i pokazali nam wiele ciekawych rzeczy. Uważamy że dzień przedsiębiorczości to bardzo ciekawe przedsięwzięcie dzięki któremu poszerzyłyśmy swoją wiedzę i z miłą chęcią wrócimy tam za rok. 
Wioleta Biełach, Diana Golonko i Magdalena Nikołajuk klasa I AC  :) 
Wstecz