Dzień Otwarty w Liceum - 9 marca 2016 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Dzień Otwarty w Liceum - 9 marca 2016
środa, 9 marca 2016 roku
Kategoria: Uroczystości

9 marca br. gimnazjaliści i ich rodzice podczas Dnia Otwartego, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.  Dzień Otwarty to okazja, żeby zobaczyć jak wygląda szkoła, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z  bogatą ofertą edukacyjną i wziąć udział w różnych zajęciach.

Na Dzień Otwarty zaplanowanych jest zawsze wiele atrakcji. Uczniowie oprowadzają gości po szkole zapoznając z jej licznymi atutami, opowiadają co się dzieje ciekawego, jakie mamy zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań, drużyny sportowe, jakie organizacje działają na terenie szkoły itp. W salach lekcyjnych odbywają się przeróżne pokazy i prezentacje. Ważnym akcentem wizyty gimnazjalistów w naszym liceum jest również spotkanie z dyrektorem szkoły oraz prezentacja zawierająca ofertę profili na kolejny rok szkolny.

Od klasy drugiej uczniowie II LO z BJN mogą rozszerzać przedmioty w następujących kierunkach:
  • politechnicznym (matematyka, informatyka, fizyka lub chemia),
  • medycznym (biologia, chemia, fizyka),
  • prawno – humanistycznym (historia, wiedza o społ., j. angielski, j. rosyjski),
  • ekonomiczno – politechnicznym (matematyka, geografia i j. angielski lub j. rosyjski).
Szkoła daje możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas uczniowie mogą spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespołach „Spadczyna” lub „Wianok”, redagując szkolną gazetkę „Lawa”, pracując w radiowęźle, działając w Klubie Spraw Polsko – Białoruskich, współtworząc stronę internetową Liceum, tworząc spektakle w grupie teatralnej, poznając język niemiecki, jako trzeci język obcy.
II LO z BJN należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmuje wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Według  Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 nasza szkoła uplasowała się na 14. miejscu w woj. podlaskim. W Podrankingu Olimpijskim 2016 znaleźliśmy się na 45. miejscu w Polsce.

W II LO z BJN uczą się absolwenci gimnazjów: Nr 1, 2, 3 z Bielska Podlaskiego, z Augustowa, Bociek, Czeremchy, Czyż, Grodziska, Hajnówki, Kleszczel, Krakowa, Mielnika, Narewki, Narwi, Oleksina, Orli,  Siemiatycz,  Wyszek.
Absolwenci szkoły kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju.
Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Fot. Justyna Naumczuk