Spotkanie z rosyjską poetką Natalią Andrijanową. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Spotkanie z rosyjską poetką Natalią Andrijanową.
środa, 9 marca 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości  

We wtorek 8 marca 2016 r. uczniowie klas II C i II D mieli przyjemność spotkać się z wyjątkowym gościem. Była to rosyjska poetka Natalia Andrijanowa.
Pani Natalia Andrijanowa zapoznała nas z utworami smoleńskich poetów oraz ze swoją twórczością, m.in. wybranymi tekstami ze zbioru „Symfonia kontrastów”. Poetka z wyraźną pasją prezentowała każdy wiersz, próbowała przekazać nam emocje i nastrój panujące w poszczególnych utworach. Wysłuchaliśmy wierszy poświęconych Polsce, Francji, a także bardzo ważnym osobom w życiu poetki – jej synom. Poza tym, mieliśmy okazję usłyszeć wiersze z podkładem muzycznym - muzyką światowej sławy kompozytorów: Chopina, Bacha i Beethovena.
To spotkanie z pewnością możemy zaliczyć do bardzo udanych, gdyż dzięki niemu staliśmy się bardziej wrażliwi na poezję i zobaczyliśmy, z jakim szacunkiem i taktem należy czytać taką twórczość, by mogła trafić do naszych serc. Liczymy na więcej spotkań z tak inspirującymi ludźmi.
Urszula Śliwko

Fot. Izabela Plug
Wstecz