Uroczyste podsumowanie XXI edycji Olimpiady z Języka Białoruskiego w Warszawie - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Uroczyste podsumowanie XXI edycji Olimpiady z Języka Białoruskiego w Warszawie
wtorek, 16 czerwca 2015 roku

11.06.2015 odbyło się uroczyste podsumowanie XXI edycji Olimpiady z Języka Białoruskiego w Warszawie.

Laureaci i finaliści naszej szkoły wraz z grupą uczniów z Hajnówki zaraz po przybyciu do stolicy udali się do Ambasady Białorusi, gdzie otrzymaliśmy upominki. Następnie mieliśmy możliwość odwiedzenia Centrum Kultury Białorusi w Polsce. Zostaliśmy również zaproszeni na Katedrę Białorutenistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Na miejscu wręczono nam dyplomy i nagrody. Studenci zachęcali także do studiowania na wydziale białorutenistyki. Pod koniec pobytu zwiedziliśmy muzeum im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie mieliśmy możliwość poznać szczegóły życia i twórczości wybitnego pianisty.
Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu zmęczeni, ale szczęśliwi.

Daria Iwaniuk

Fot. Jan Karczewski