QUESTING – WYPRAWA ODKRYWCÓW - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

QUESTING – WYPRAWA ODKRYWCÓW
środa, 11 marca 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

Gdzieś w małej skrzynce skarb sobie leży,
W przyziemiu starej, drewnianej wieży,
Tam, gdzie dzwony biją zawzięcie,
Przypominając o mszy i  święcie…

Bielsk Podlaski jest jednym z najstarszych miast województwa podlaskiego, a co za tym idzie ma bogatą historię, pełną meandrów i zawirowań.

To dawne miasto sejmowe i miejsce ścierania się wielu kultur, co jeszcze bardziej nadaje mu kolorytu i atrakcyjności. Historia tego miejsca jest naszym wspólnym dobrem i dziedzictwem, którym chcemy się dzielić ze wszystkimi. Dlatego zapraszamy do poznawania ekscytującej historii Bielska Podlaskiego w ramach questingu stanowiącego formę zwiedzania opartą na grze terenowej. Jej treść w formie ulotki możecie Państwo bezpłatnie pobrać na stronie internetowe Urzędu Miasta Bielsk Podlaski. Bezpłatna wersja papierowa jest dostępna w Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, mieszczącym się w jednym z najpiękniejszych zabytków miasta – bielskim ratuszu.
Zwiedzanie z questami polega na poznawaniu historii, rozwiązywaniu zagadek, poszukiwaniu wskazówek i zbieraniu liter do hasła. Nagrodą za jego odgadnięcie jest jeden ze skarbów ukrytych w różnych zakamarkach miasta. Proponowane przez nas questy zostały przygotowane przez uczniów II LO z BJN im. B. Taraszkiewicza oraz Zespołu Szkół z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim w ramach projektu "Questing - wyprawa odkrywców” i poprowadzą Ciebie śladami znanych osób wśród których jest Izabela Branicka i Jarosław Kostycewicz, oprowadzą po najpiękniejszych cerkwiach w mieście oraz przeniosą w świat tradycji ręcznika ludowego.


Projekt "Questing - wyprawa odkrywców” finansowany ze środków  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku oraz   Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim.Wstecz