Eliminacje centralne IX Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Eliminacje centralne IX Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym
środa, 11 marca 2015 roku

Dnia 9 marca 2015 roku w Białymstoku odbyły się eliminacje centralne IX Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym organizowane przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Olimpiada z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku wzięło w niej udział ok. 500 uczniów z całej Polski. Do ostatniego, trzeciego etapu zakwalifikowały się 23 osoby w tym uczennica naszej szkoły Aleksandra Terechowicz.

Wiedzę uczniów sprawdzali wybitni romaniści, m.in. prof. zw. dr hab. Maria Zabłocka z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. zw. dr hab. Anna Pikulska-Radomska z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. zw. dr hab. Janusz Sondel, przedstawiciel Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prof. zw. dr hab. Jan Zabłocki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.Miło nam zakomunikować, że wśród osób wyróżnionych znalazła się uczennica klasy IIc Aleksandra Terechowicz, która otrzymała tytuł finalisty Olimpiady. Wśród 7 osób wyróżnionych przez Jury były tylko 2 osoby z Podlasia. Aleksandra przed Komisją opowiadała m.in. o procesie Sokratesa, wojnach persko-greckich czy o kodeksach świata starożytnego. Nagrodą obok publikacji naukowych jest indeks na Wydział Prawa UwB. Opiekunem Aleksandry jest magister Włodzimierz Wawulski.

Link do Obiektywu z wypowiedzią Aleksandry
http://bialystok.tvp.pl/19184020/09032015-godz-2200 (13:18)