Koncert galowy XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Koncert galowy XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej
wtorek, 24 lutego 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

19 lutego w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbył się koncert galowy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej.

Obszerna fotorelacja Uli Lipato

Szkolny zespół "Spadczyna" miał okazję wziąć udział w tym wydarzeniu, gdyż dziewczęta wywalczyły pierwsze miejsce na centralnych eliminacjach konkursu. Już po raz drugi "Spadczyna" występowała na wielkiej scenie OiFP. Dziewczęta, jak przystało na prawdziwych artystów, otrzymały nawet własną garderobę. Emocje związane ze zdobyciem pierwszego miejsca oraz towarzyszący temu stres dały się we znaki przed wyjściem na scenę. Jednak obawy były zupełnie niepotrzebne, gdyż wszystko wyszło tak jak było zaplanowane, czego dowodem były gromkie brawa, którymi zespół został nagrodzony. Po występie miejsce stresu zajęła ogromna radość ze zdobycia najwyższej nagrody. Koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że na koncercie galowym występują jedynie uczestnicy, którzy zdobyli pierwsze miejsce. W międzyczasie na wszystkich czekał smaczny obiadek oraz pączek, z okazji tłustego czwartku.  Nie obeszło się także bez profesjonalnej sesji zdjęciowej, na którą przyszedł czas tuż po wystąpieniu. Dziewczęta miały okazję wysłuchać innych uczestników konkursu, gdyż zostały na koncercie do samego końca. I było warto, gdyż białoruska muzyka jest naprawdę piękna, a piosenki chwytają za serce.

Serdeczne podziękowania należą się pani Joannie Chilkiewicz, pod której czujnym okiem ,,Spadczyna” przygotowywała się do konkursu i dzięki której osiągnęła swój zamierzony cel. Mamy nadzieję, ze przyszłe lata będą równie owocne jak poprzednie. Tego życzymy zarówno członkom obu zespołów oraz pani Asi.

Aleksandra WarszyckaWstecz