QUESTY WYPROMUJĄ MIASTO - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

QUESTY WYPROMUJĄ MIASTO
niedziela, 14 grudnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

Gdzieś w małej skrzynce skarb sobie leży,
W przyziemiu starej, drewnianej wieży,
Tam, gdzie dzwony biją zawzięcie,
Przypominając o mszy święcie…

Ten skarb już wkrótce może być Twój. Jeżeli chciałbyś do niego dotrzeć, weź udział w QUESTACH przygotowanych przez uczniów II Liceum Ogólnokształcące z BJN  im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim w ramach projektu "Questing - wyprawa odkrywców” .
Tym, którzy nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi tłumaczymy, że QUEST to forma zwiedzania oparta na grze terenowej. Można ją bezpłatnie pobrać ze strony internetowej, wydrukować i przystąpić samodzielnego zwiedzania. To zaś polega na poznawaniu historii, rozwiązywaniu zagadek, poszukiwaniu wskazówek i zbieraniu liter do hasła. Nagrodą za jego odgadnięcie jest jeden ze skarbów ukrytych w różnych zakamarkach miasta.
QUESTY przygotowane przez bielską młodzież poprowadzą Ciebie śladami znanych osób wśród których jest Izabela Branicka i Jarosław Kostycewicz, oprowadzą po najpiękniejszych cerkwiach w mieście oraz przeniosą w świat tradycji ręcznika ludowego. Którą z dróg wybierzesz? Decyzja należy do Ciebie, ale naszym zdaniem każda z proponowanych tras jest warta tego, aby ją zwiedzić.
Wspólnie spędzony czas dał młodym ludziom szansę przeżycia przygody i zrobienia czegoś dobrego na lokalnym podwórku. Nadszedł wreszcie odpowiedni moment, aby pochwalić się efektami tej pracy, dlatego już teraz zapraszamy na uroczyste podsumowanie projektu połączone z promocją QUESTÓW. Wszystkich zdeklarowanych i potencjalnych odkrywców zapraszamy 16 grudnia 2014 r. godz. 12.00 do Muzeum w Bielsku Podlaskim.


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku PodlaskimWstecz