VIII KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU BIELSKIEGO - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

piątek, 7 listopada 2014 roku

04.11.2014 r., w 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w Zespole Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego odbył się VIII Konkurs Pieśni Patriotycznej Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Bielskiego. Honorowy patronat nad Konkursem objął i ufundował nagrody dla laureatów Starosta Bielski dr inż. Sławomir Jerzy Snarski.

Honorowy patronat nad Konkursem objął i ufundował nagrody dla laureatów Starosta Bielski dr inż. Sławomir Jerzy Snarski. W rywalizacji uczestniczyło 22 uczniów z 9 szkół powiatu bielskiego.

Lista laureatów z naszej szkoły:

I miejsce
Patrycja Burkiewicz, Maria Martyniuk, II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim - "Matko o twarzy czarnej".

III miejsce
Karolina Jurczuk, Ewa Kozłowska, II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim - "Taki kraj".

Gratulujemy!

Celem konkursu było:

• rozbudzanie i pielęgnowanie patriotyzmu,
  • ocalenie od zapomnienia polskich pieśni patriotycznych (legionowych i żołnierskich),
  • uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,
  • rozbudzanie i rozwijanie aktywności muzycznej młodzieży.