Relacja z uroczystości wręczenia nagród XX edycji Olimpiady Języka Białoruskiego - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

piątek, 20 czerwca 2014 roku

Finaliści i laureaci XX Olimpiady Języka Białoruskiego udali się 6 czerwca do Warszawy na uroczystość wręczenia nagród. Wręczenie dyplomów i upominków odbyło się na Uniwersytecie Warszawskim.

Nikt nie spodziewał się tak wspaniałych upominków. Laureaci i finaliści mieli także zapewnione inne atrakcje. Po posiłku na UW młodzież udała się do Centrum Kultury Białoruskiej. Tam uczniowie mieli okazję poznać działalność Centrum. Następnym punktem była wizyta w Ambasadzie Białoruskiej i to uczniowie wspominają najlepiej. Po wypowiedziach Ambasadora, profesora Aleksandra Barszczewskiego i innych osób związanych z Olimpiadą Języka Białoruskiego, ku zdziwieniu wszystkich, na zwycięzców czekały kolejne nagrody. I to jakie nagrody! Każdy finalista i laureat otrzymał tablet. Po rozpakowaniu prezentów i opadnięciu emocji zwycięzcy udali się do Wilanowa, gdzie mieli okazję poznać sekrety ogrodów Jana Sobieskiego. Wyprawa do Warszawy była także bardzo dobrą okazją do zintegrowania się z laureatami i finalistami z innych szkół, gdyż wszyscy uczniowie i ich opiekunowie pojechali jednym autokarem. XX Olimpiada Języka Białoruskiego okazała się dla naszej szkoły bardzo owocna. Najlepszy spośród uczestników II LO z BJN okazał się Kamil Stepaniuk z klasy I B, który został laureatem. Gratulujemy wszystkim!!!

Aleksandra Warszycka