II etap pierwszej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

II etap pierwszej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego
sobota, 15 lutego 2014 roku

16 stycznia 2014 roku w placówce Społecznej Akademii Nauk w Augustowie odbył się II etap pierwszej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego sponsorowanej przez Społeczną Akademię Nauk wraz z marką Clark University oraz Oxford University Press.

Organizatorem konkursu jest Centrum Szkoleniowe IDEA Group, realizujące między innymi takie projekty, jak Rozwój Kompetencji Rodzicielskich dla kadry i opiekunów, Warsztaty Kompetencji Zawodowych dla młodzieży,Przedszkolak z Klasą ukierunkowany na rozwój językowy dzieci już od najmłodszych lat, czy też program Kobieta Przedsiębiorcza zorientowany na potrzeby młodych kobiet poszukujących najbardziej odpowiedniej dla siebie drogi zawodowej po zakończeniu edukacji.

Celem Olimpiady jest odkrywanie talentów językowych uczniów szkół średnich oraz wspieranie rozwoju uzdolnień poprzez stworzenie okazji do współzawodnictwa.

Zakwalifikowani uczniowie naszej szkoły to: Czerniakiewicz Mikołaj, Dorosz Konstancja, Kopacki Filip, Nesteruk Anna, Owerczuk Anna, Owsieniuk Roman, Paniutycz Julia, Demianiuk Małgorzata, Zdrojkowski Paweł, Bartoszuk Daria, Skiepko Julia, Szuj Karolina, Bienasz Elwira, Gawryluk Ilona, Szumska Ewa mogli sprawdzić swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych oraz znajomość gramatyki i  leksyki języka angielskiego na poziomie B2.

Najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy III A Mikołaj Czerniakiewicz, który przechodzi do etapu centralnego. Gratulujemy! Opiekun mgr Walery Skrundz.