Wokalne podboje - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wokalne podboje
wtorek, 5 marca 2013 roku

Wokalne podboje uczestników Konkursu Piosenki Białoruskiej zakończyły się 2 marca 2013 roku. Odbył się wówczas koncert galowy owego konkursu. Wszyscy zwycięzcy mogli jeszcze raz zaprezentować swoje talenty i znakomite wykonania białoruskich piosenek.  Wydarzenie po raz pierwszy miało miejsce w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Wszystko było dopięte na ostatni guzik: mnóstwo miejsc dla publiczności, za plecami wykonawców ogromny telebim, profesjonalne oświetlenie, najlepsi fachowcy w każdej dziedzinie (nawet gastronomicznej),  znakomity odsłuch, zarówno dla widzów, jak i artystów. Występom towarzyszyła bardzo przyjazna atmosfera. Na koncercie wystąpiły także znakomite zespoły z Białorusi, których występy zachwyciły publiczność.  Szkolny zespół Spadczyna występ, na tak wielkiej scenie, również wspomina bardzo dobrze. Mimo długich oczekiwań, dziewczyny twierdzą, ze nie był to zmarnowany czas. Konkurs Piosenki Białoruskiej był naprawdę ogromnym przeżyciem, stresem dla wykonawców, ale i bardzo dobrą zabawą. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych imprez, promujących kulturę i mowę białoruską. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy tak wielkiego sukcesu i mamy nadzieję, że za rok uczestniczy z Naszej Szkoły również przeskoczą przez tak wysoko postawioną poprzeczkę.

Tekst: Aleksandra Warszycka

Fotogaleria: Marta Gajko