Eugeniusz Bedeniczuk - lekkoatleta - trójskoczek, nauczyciel wf w naszej szkole otrzymał Brązowy Medal „Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

niedziela, 7 marca 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Sport

5 marca 2010 r. w hali sportowej bielskiej trójki przeprowadzono Halowy Mityng w Skoku Wzwyż dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców. Podczas mitingu obyła się uroczystość wręczenia Brązowego Medalu „Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego" nauczycielowi WF naszej szkoły, olimpijczykowi z Barcelony mgr Eugeniuszowi Bedeniczukowi.

W uznaniu zasług Eugeniusz Bedeniczuk otrzymał również Srebrną Honorową Odznakę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Medal Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Serdecznie gratulujemy!

Notka: Eugeniusz Bedeniczuk - lekkoatleta - trójskoczek, nauczyciel wf w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim. Zawodnik klubów: AZS Białystok, UWKS WAT Warszawa, Juvenia Białystok, Jagiellonia Białystok i Podlasie Białystok. Finalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie (1992), finalista Mistrzostw Świata w Tokio (1991) i mistrzostw Europy w Splicie (1990). Zwycięzca zawodów Pucharu Europy grupy B w 1991 (16.82). Mistrz kraju w trójskoku (1992), halowy mistrz Polski 1992. Rekord życiowy - 17.08 (1992).

[ Kolekcja medali i odznaka tutaj ... ]