Dostawa Mobilnej Pracowni Komputerowej w ramach konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

piątek, 13 października 2023 roku

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym (13.10 br.) dotarła do Naszej Szkoły szafa do przechowywania laptopów - kolejny element nagrody za zwycięstwo w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych". W tym miejscu serdecznie dziękujemy uczniom klasy IV a, dzięki którym szafa o wadze 100 kg „dotarła” do pracowni komputerowej. Kilka dni wcześniej otrzymaliśmy 16 szt. laptopów wraz z systemem operacyjnym i oprogramowaniem NetSupport School, monitor interaktywny ze stojakiem oraz access point wifi. Wartość całego zestawu Mobilnej Pracowni Komputerowej wynosi: 44 243,10 zł brutto. Przypominamy, że pracownia jest nagrodą w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych".

Do konkursu przystąpiło aż 3075 szkół z całej Polski.

W konkursie liczyły się: zaangażowanie uczniów i nauczycieli, pomysłowość i wiedza o bezpieczeństwie w sieci. Należało zrealizować moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”, a później wymyślić i wysłać hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed cyberatakami.

Autorką zwycięskiej grafiki jest Aleksandra Proniewicka, kl. IVa, a ostateczną wersję postu stworzyła  Aleksandra Nowicka, z kl. IVb. Należy podkreślić, że nie byłoby zwycięstwa bez zaangażowania wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy w czerwcu ubiegłego roku szkolnego, w ponad 90 % zrealizowali moduł szkoleniowy „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” i intensywnie pracowali nad hasłem. W II LO z BJN konkurs przebiegał pod kierunkiem Sławomira Niedźwieckiego.