Konferencja "Od pomysłu do biznesu: inspirująco o biznesie i zarządzaniu" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Konferencja "Od pomysłu do biznesu: inspirująco o biznesie i zarządzaniu"
czwartek, 21 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

Reprezentacja Naszego Liceum przed gmachem UwB. Fot. Eliasz Fionik

21 września 2023 r. na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytet w Białymstoku odbyła się konferencja "Od pomysłu do biznesu: inspirująco o biznesie i zarządzaniu", organizowana w ramach projektu "Od pomysłu do biznesu", skierowanego do młodych osób, które dopiero wkraczają w świat biznesu.

Wydarzenie to stanowiło znakomitą okazję do wysłuchania relacji doświadczonych przedsiębiorców, którzy już osiągnęli spektakularne sukcesy. W konferencji wzięli udział uczniowie klasy I a i I b Naszego Liceum.

Projekt „Od pomysłu do biznesu” ma na celu pokazanie, że przedsiębiorczość można rozumieć jako zdolność do wykorzystania własnego potencjału. Obejmuje ona kreatywność, innowacyjność i podejmowanie ryzyka, a także zdolność planowania przedsięwzięć i prowadzenia ich dla osiągnięcia zamierzonych celów.

W ramach projektu powstał materiał dydaktyczny w postaci 8 filmów edukacyjnych, przeznaczonych na lekcje przedsiębiorczości, wraz z konspektem metodycznym prowadzenia lekcji. Filmy i konspekty są kompatybilne z podstawą programową nowego przedmiotu pt. „Biznes i Zarządzanie”, który zastąpił „Podstawy przedsiębiorczości”. Zebrany materiał jest dostępny także za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych oraz zakładki na www.unitalentowani.pl.

Projekt jest realizowany przez Fundację Grupy Unibep Unitalentowani we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, gdyż jednym z głównych celów władz województwa jest wspieranie przedsiębiorczości. Odbiorcami projektu jest młodzież szkół średnich oraz nauczyciele przedmiotu „Biznes i Zarządzanie” w woj. podlaskim, przedmiotu, który 1 września 2023 r. zastąpił „Podstawy przedsiębiorczości”.

Fot. Sławomir NiedźwieckiWstecz