Nowa hala sportowa - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Nowa hala sportowa
środa, 1 lutego 2023 roku
Kategoria: Sport

Po feriach uczniowie II LO z BJN będą ćwiczyć w nowej hali sportowej. Fot. Sławomir Niedźwiecki

24 stycznia podczas noworocznego spotkania władz starostwa powiatowego z przedstawicielami samorządów, instytucji oraz firm działających na terenie powiatu została otwarta nowa hala sportowa w naszym liceum.

Nową halę sportową usytuowano w bezpośrednim styku ze ścianami istniejących części zespołu szkolnego. Łączna powierzchnia zabudowy wynosi 687,15 mkw, natomiast łączna powierzchnia netto – 885,64 mkw. Ograniczenia wynikające z położenia, na które  wskazywał wicestarosta Piotr Bożko, pozwoliły na budowę obiektu sportowego o wymiarach 17,15 m x 31,4 m i wysokości ok. 7 m. Są to wymiary umożliwiające usytuowanie pełnowymiarowych boisk do koszykówki, siatkówki i tenisa oraz dwóch poprzecznych boisk treningowych do koszykówki i treningowego do piłki ręcznej. Komfort użytkowania zapewnia podłoga pokryta specjalistyczną wykładziną GERFLOR TARAFLEX EVOLUTION, wykorzystana m.in. podczas mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn w 2022 r. Zaplecze hali stanowi magazyn sprzętu sportowego, dwóch zespołów szatniowo-umywalniowych. Zadbano również o komfort osób niepełnosprawnych, dla których przeznaczono osobną przebieralnię i łazienkę z natryskiem.

Fot. Sławomir Niedźwiecki