Mateusz Ostaszewicz zajął I miejsce w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

niedziela, 11 grudnia 2022 roku
Dnia 9 grudnia, w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.
Głównym celem Olimpiady jest promowanie wiedzy na temat systemu obronności Rzeczypospolitej Polskiej, powinności obronnych władz samorządowych, instytucji i obywateli oraz powszechnej samoobrony i ochrony cywilnej. W tym roku tematem przewodnim Olimpiady są Służby specjalne.
W Olimpiadzie tej uczestnicy – uczniowie szkółponadpodstawowych – walczą o 36 indeksów na studia w zakresie bezpieczeństwa w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Kurianowicz z klasy III C oraz Mateusz Ostaszewicz z klasy II B. Obaj zakwalifikowali się do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu 2023 roku, na Uniwersytecie Warszawskim. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Mateusz Ostaszewicz, który zdobył, spośród uczestników Olimpiady, najwyższą liczbę punktów zajmując I miejsce. Jedną z nagród, które Mateusz otrzymał, jest lot szybowcem, nagroda ufundowana przez Aeroklub Białystok. Obu uczniom gratulujemy sukcesu!
Opiekun Włodzimierz Wawulski
Wśród innych wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie należy wymienić:
- zakwalifikowanie się Aleksandry Proniewickiej do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej",
- eliminacje szkolne  „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”. Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się  Aleksandra Proniewicka i Jakub Kurianowicz,
- eliminacje szkolne  XXI edycji Olimpiady Znajomości Afryki. Spośród kilkunastu uczniów, którzy brali udział  w eliminacjach szkolnych do kolejnego etapu zakwalifikowane zostały cztery uczennice; Sara Stepaniuk /klasa IIIC/, Paulina Jodła /klasa IVD/, Aleksandra Piekutin /klasa IVD/ , Natalia Antoniuk /klasa IIIC/.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach.