Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”
czwartek, 1 grudnia 2022 roku

Nasza szkoła znalazła się w gronie 30 laureatów konkursu „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”.

„Lekcja o Funduszach Europejskich VII” to projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
W tym roku po raz pierwszy mogły dołączyć do niego szkoły ponadpodstawowe również z województwa mazowieckiego. Nasza szkoła wzięła w nim udział! W ramach akcji zgłoszone placówki otrzymały pakiet materiałów edukacyjnych (w tym gry planszowe i broszury), na podstawie których nauczyciele przeprowadzili tytułowe Lekcje o Funduszach Europejskich. W naszej szkole lekcje odbyły się w klasach III a i III bc.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był rozwój lokalny. Uczniowie dowiedzieli się czym jest rozwój lokalny, w jaki sposób rozwijają się ich miejscowości, a także poznali sposoby wyrażania swoich potrzeb jako mieszkańców. Założeniem projektu było zachęcenie uczniów do angażowania się w rozwój swoich miejscowości.  Nauczyciele, którzy przeprowadzili w placówkach zajęcia, mogli wraz z uczniami wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”, w którym należało zgłosić ciekawy pomysł na inwestycję w szkole lub jej okolicy. Projekty mogły dotyczyć różnych zagadnień.

Nasza szkoła również przygotowała swój projekt i okazał się on być dużym sukcesem. Znaleźliśmy się w gronie 30 laureatów konkursu. Dzięki zaangażowaniu nauczyciela prowadzącego lekcje, a także uczniom, którzy wraz z nim pracowali nad projektem - do naszej placówki trafi nagroda w postaci monitora interaktywnego w komplecie z głośnikami, dzięki któremu lekcje będą jeszcze ciekawsze. Organizatorzy nie zapomnieli również o zaangażowaniu nauczyciela prowadzącego, który otrzyma nagrodę rzeczową.

Nazwa naszego projektu: „Budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów II LO z BJN w Bielsku Podlaskim w oparciu o kurs „Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy” i programowanie robotów w IoE”. Nauczycielem odpowiedzialnym za projekt jest Sławomir Niedźwiecki.

Pełną listę zwycięzców, a także informacje o projekcie można znaleźć na stronie:

https://www.polskawschodnia.gov.pl/strony/wiadomosci/laureaci-konkursu-projekt-szkola/ www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja