WOJEWÓDZKA OLIMPIADA WIEDZY O HIV/AIDS - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

WOJEWÓDZKA OLIMPIADA WIEDZY O HIV/AIDS
czwartek, 1 grudnia 2022 roku

II LO z BJN im. B. Taraszkiewicza po raz kolejny potwierdza wysoki poziom nauczania! Najlepsza spośród 64 uczestników Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS okazała się Zosia Prokopiuk, a trzecie miejsce zajęła Natalia Michnowska. Wysoki wynik uzyskała także Aleksandra Nowicka. Wszystkie dziewczyny uczą się w klasie III b. Oprócz nagród rzeczowych przyznanych wszystkim uczestnikom Zosia otrzymała bon na kwotę 800 zł, Natalia na kwotę 400 zł.

Celem olimpiady było poszerzanie wśród młodzieży wiedzy na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorób przenoszonych drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Etap wojewódzki to finał całej olimpiady. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół średnich z całego województwa, którzy okazali się najlepsi podczas dwóch wcześniejszych etapów: szkolnego i powiatowego. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania zamknięte i otwarte. Pytania dotyczyły m.in. pochodzenia, budowy i biologii wirusa HIV, patogenezy zakażeń HIV, drogi szerzenia się zakażeń HIV, czynników i okoliczności sprzyjających zakażeniu, a także innych chorób przenoszonych drogą płciową. Zosia Prokopiuk  – laureatka pierwszego miejsca po emocjonującej dogrywce zdobyła aż 50 punktów.

Gratulacje!