#CodeWeek 8-23 października 2022 roku - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

#CodeWeek 8-23 października 2022 roku
czwartek, 6 października 2022 roku

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Coding@Home

Coding@Home" to zbiór krótkich filmów z materiałami do samodzielnego wykonania, łamigłówkami, wciągającymi grami i wyzwaniami związanymi z kodowaniem do codziennego użytku w rodzinie i w szkole. Nie potrzebujesz posiadać żadnej wiedzy na temat kodowania i nie potrzebujesz żadnych urządzeń elektronicznych do wykonywania zadań. Działania te będą stymulować myślenie obliczeniowe i rozwijać umiejętności uczniów, rodziców i nauczycieli w domu lub w szkole.

Seria Coding@Home w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania opiera się na inicjatywie „Rodzinnego kodowania” Uniwersytetu w Urbino i Stowarzyszenia CodeMOOCnet we współpracy z Rai Cultura. Zadania prezentuje Alessandro Bogliolo, który jest profesorem ds. systemów przetwarzania informacji na Uniwersytecie w Urbino, włoski ambasador Europejskiego Tygodnia Kodowania i koordynator wszystkich ambasadorów, a także członek Rady Zarządzającej ds. Umiejętności i Zatrudnienia w Sektorze Cyfrowym.