„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi!
niedziela, 31 lipca 2022 roku

Certyfikat kursu Internet Rzeczy (Introduction to the Internet of Everything) uczennicy kl. IIIa Aleksandry Kulik, który można uzyskać w naszej szkole.

W branży IT nie ma chyba obecnie bardziej gorącego terminu niż Internet Rzeczy i Big Data. Internet Rzeczy i Analiza zbiorów danych jest dzisiaj kluczowa podczas rozwijania produktów cyfrowych. Użytkownicy Internetu, aplikacji i telefonów komórkowych, dostarczają tysiące informacji o swoich zachowaniach, które można odpowiednio grupować i wykorzystywać.

„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi i działaj kiedy reszta marzy”.

Żeby coś osiągnąć warto być systematycznym i pracować więcej od innych. Taką zasadę zastosowali niektórzy uczniowie klasy I a, II a, którzy podczas tegorocznych wakacji połączyli wypoczynek z uczestnictwem w atrakcyjnych kursach zawodowych, przydatnych na rynku pracy IT. Kursy prowadzone są w ramach jedynej w regionie Lokalnej Akademii Cisco, która funkcjonuje w naszej szkole od 10 lat.

Networking Academy angażuje się w kształcenie i rozwijanie talentów nowej generacji potrzebnych w gospodarce cyfrowej. Lokalna Akademia Cisco Networking Academy funkcjonuje w Naszej Szkole od roku szkolnego 2012/2013. W Akademii prowadzimy dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych kursy, takie jak: Big Data, Internet Rzeczy (Introduction to the Internet of Everything), NDG Linux Essentials, Introduction to Cybersecurity i inne. Każdy zainteresowany programem uczeń Naszej Szkoły może bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kursy prowadzone są przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

Przypominamy! Od września w ramach nowego profilu „ Biznes i cyberbezpieczeństwo” ruszamy z kursem "Introduction to Cybersecurity"! Zapraszamy :-)