„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi!
niedziela, 31 lipca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

Certyfikat kursu Internet Rzeczy (Introduction to the Internet of Everything) uczennicy kl. IIIa Aleksandry Kulik, który można uzyskać w naszej szkole. 

W branży IT nie ma chyba obecnie bardziej gorącego terminu niż Internet Rzeczy i Big Data. Internet Rzeczy i Analiza zbiorów danych jest dzisiaj kluczowa podczas rozwijania produktów cyfrowych. Użytkownicy Internetu, aplikacji i telefonów komórkowych, dostarczają tysiące informacji o swoich zachowaniach, które można odpowiednio grupować i wykorzystywać.

„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi i działaj kiedy reszta marzy”.

Żeby coś osiągnąć warto być systematycznym i pracować więcej od innych. Taką zasadę zastosowali niektórzy uczniowie klasy I a, II a, którzy podczas tegorocznych wakacji połączyli wypoczynek z uczestnictwem w atrakcyjnych kursach zawodowych, przydatnych na rynku pracy IT. Kursy prowadzone są w ramach jedynej w regionie Lokalnej Akademii Cisco, która funkcjonuje w naszej szkole od 10 lat.

Networking Academy angażuje się w kształcenie i rozwijanie talentów nowej generacji potrzebnych w gospodarce cyfrowej. Lokalna Akademia Cisco Networking Academy funkcjonuje w Naszej Szkole od roku szkolnego 2012/2013. W Akademii prowadzimy dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych kursy, takie jak: Big Data, Internet Rzeczy (Introduction to the Internet of Everything), NDG Linux Essentials, Introduction to Cybersecurity i inne. Każdy zainteresowany programem uczeń Naszej Szkoły może bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kursy prowadzone są przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

Przypominamy! Od września w ramach nowego profilu „ Biznes i cyberbezpieczeństwo” ruszamy z kursem "Introduction to Cybersecurity"! Zapraszamy :-)Wstecz