Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej
poniedziałek, 23 maja 2022 roku

Na zdjęciu uczniowie naszego Liceum wraz z Adwokat Eweliną Kozak, fot. Sławomir Niedźwiecki

Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim: Wiktoria Rajewska, kl. III d oraz Aleksandra Proniewicka, kl. II a zwyciężyły w „Powiatowym konkursie z wiedzy prawnej” - Gratulujemy!

23 maja br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki  w Bielsku Podlaskim odbył się „Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej”. W konkursie wystartowało 13 uczniów z bielskich szkół średnich.

Byli to uczniowie szkół, na terenie których zorganizowane zostały warsztaty prawnicze:

• I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim,
  • II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim,
  • Zespół Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim.

Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z pytań otwartych i zamkniętych.

Pytania konkursowe obejmowały zagadnienia poruszane na warsztatach oraz w przesłanej publikacji. W skład jury wchodzili prawnicy spośród prawników Organizatora konkursu.

Z dumą informujemy, że znakomitą znajomością prawa popisali się uczniowie naszego Liceum. Największą ilość  punktów uzyskały uczennice naszej szkoły: Wiktoria Rajewska, kl. III d oraz Aleksandra Proniewicka, kl. II a. Za zwycięstwo w konkursie Wiktoria i Aleksandra otrzymały opaski Mi band 5, które były głównymi nagrodami za pierwsze oraz drugie miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali reprezentanci naszej szkoły: Mateusz Chilimoniuk, Julian Czykwin oraz Lena Jurczuk, kl. II a, którym również należą się ogromne gratulacje.

Konkurs był realizowany w ramach zadania publicznego z zakresu administracji rządowej pt. „Prowadzenie punktu przeznaczonego na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Bielskim w 2022 r.” finansowanego ze środków otrzymanych od Powiatu Bielskiego realizowanego przez Pasiekę – Fundację Rozwoju i Wsparcia, pod patronatem Starosty Powiatu Bielskiego.

Zajęcia warsztatowe w klasach II a i III ab prowadził Adwokat Mateusz Kuźmicki, osobą odpowiedzialną za projekt i opiekunem uczniów w II LO z BJN był Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki