Ogólnopolski finał Konkursu „Praca Organiczna 2.0” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Ogólnopolski finał Konkursu „Praca Organiczna 2.0”
niedziela, 9 czerwca 2019 roku

W dniach  3-4 czerwca bieżącego roku w Poznaniu odbył się ogólnopolski finał Konkursu „Praca Organiczna 2.0”.

Województwo podlaskie reprezentowali uczniowie naszej szkoły:

Martyna Grygoruk  - klasa IIb i Błażej Jaroszewicz - klasa IIc, którzy przedstawili projekt „Bezpłatne korepetycje”. Projekt polegał na  pomocy w wypełnianiu obowiązków szkolnych koledze z klasy pierwszej, której autorzy projektu udzielali w II semestrze roku szkolnego 2018/2019. Projekt spotkał się z zainteresowaniem i uznaniem Jury Konkursu.

Podstawowym celem Konkursu było  przeprowadzenie akcji zwiększającej świadomość młodzieży (uczniów szkół ponadpodstawowych) w zakresie idei pracy organicznej, oraz dokonań Polskiego Sejmu Dzielnicowego. Ponadto Konkurs miał na celu popularyzowanie postaw prospołecznych oraz rozwijanie kreatywności Uczniów.

Organizatorzy – Fundacja Zakłady Kórnickie – chciała uświadomić młodzieży konieczność propagowania nowoczesnej pracy organicznej w XXI wieku. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Opiekę nad uczniami sprawował mgr Włodzimierz Wawulski.