VIII miejsce naszej szkoły w Rankingu IT Szkoła za rok szk. 2017/2018 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

VIII miejsce naszej szkoły w Rankingu IT Szkoła za rok szk. 2017/2018
środa, 20 czerwca 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

W rankingu IT Szkoła Nasze Liceum zajęło wysokie - VIII miejsce w woj. podlaskim. Ranking IT Szkoła sporządzony na dzień 20.06.2018.

IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Program studiów został stworzony z myślą o wszystkich osobach, pragnących podwyższyć swoje kompetencje ICT w wybranych obszarach, w trybie samokształcenia w otwartym systemie kształcenia ustawicznego. W przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów Programu IT Szkoła uczestniczą czołowi polscy wykładowcy informatyki z najlepszych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich.
Kilko naszych uczniów pomyślnie przeszło niezbędne procedury i uzyskało dostęp do pakietu edukacyjnego DreamSpark (MSDNAA) firmy Microsoft. Decyzją Rektora Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w roku akademickim 2017/2018 uczniom tym został nadany od listopada 2017r. status studenta Programu IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w roku akademickim 2017/2018.
Instytucją odpowiedzialną bezpośrednio za realizację Programu IT Szkoła jest Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa. Partnerem merytorycznym programu jest Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.

Opiekunem IT-Szkoła w II LOzBJN jest Sławomir NiedźwieckiWstecz