Szósta edycja Lokalnej Akademii Cisco zakończona - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Szósta edycja Lokalnej Akademii Cisco zakończona
poniedziałek, 28 maja 2018 roku

Na zdjęciu następna generacja talentów technologicznych, Fot. Karolina Hryniewicka

Zakończyła się szósta edycja Lokalnej Akademii Cisco, w ramach której prowadzony był kurs "IT Essentials: PC Hardware and Software". Kurs trwał od 11 września 2017 do 28 maja 2018. W szóstej edycji kursu najlepszą studentką okazała się Katarzyna Łukaszuk z kl. I A, która ukończyła kurs z wynikiem 98,7%. Gratulujemy! Instruktorem Akademii Cisco jest Sławomir Niedźwiecki.

Networking Academy angażuje się w kształcenie i rozwijanie talentów nowej generacji potrzebnych w gospodarce cyfrowej. Lokalna Akademia Cisco Networking Academy funkcjonuje w Naszej Szkole od roku szkolnego 2012/2013. W Akademii prowadzimy kurs IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Każdy zainteresowany programem uczeń Naszej Szkoły może bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

Na platformie Cisco dostępne są (tylko dla uczniów naszej szkoły) inne ciekawe kursy:

• Internet Rzeczy (Introduction to the Internet of Everything)
  • NDG Linux Essentials
  • Introduction to Cybersecurity