"Praca organiczna 2.0" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

"Praca organiczna 2.0"
wtorek, 6 marca 2018 roku

1 marca 2018 roku odbyły się eliminacje wojewódzkie I edycji konkursu ogólnokrajowego "Praca organiczna 2.0".

W eliminacjach brały udział dwie drużyny z naszej szkoły  w składzie

• Inez Dmitruk klasa Id
  • Mateusz Januszewski klasa Id

• Anna Nikitiuk klasa Ia/c
  • Szymon Denisiuk klasa Ia/c.

Odbywający się pod honorowym patronatem  Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkodnictwa Wyższego dr Jarosława Gowina konkurs za swój podstawowy cel stawia zwiększanie świadomości młodzieży w zakresie idei pracy organicznej i popularyzowania postaw prospołecznych.
Z przygotowanym przez organizatorów testem zmierzyło się siedem dwuosobowych zespołów.  Koordynatorką etapu wojewódzkiego była pani Iwona Kołos. Nasi uczniowie przygotowywani przez mgr Włodzimierza Wawulskiego odnieśli bardzo duży sukces. Uczniowie klasy Id Inez Dmitruk i Mateusz Januszewski zajęli I miejsce a Anna Nikitiuk i Szymon Denisiuk z klasy Ia/c zajęli III miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Przed  Inez i Mateuszem teraz walka w Poznaniu na eliminacjach centralnych między innymi o tygodniowy pobyt w Paryżu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.