Nasze uczennice na gali stypendystów w Operze i Filharmonii Podlaskiej - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Nasze uczennice na gali stypendystów w Operze i Filharmonii Podlaskiej
niedziela, 25 lutego 2018 roku

22 lutego w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej odbyła się kolejna Gala Wręczenia Stypendiów Artystycznych Marszałka Województwa Podlaskiego.

Do zarządu wpłynęło około 300 wniosków, z czego jedynie 70 zostało wytypowanych do nagrody. W tym roku wśród grona wyróżnionych szczęściar znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Weronika Niczyporuk ( II D) oraz Magdalena Malisz (III B).
Każdego roku gala jest przygotowywana w myśl pewnego motywu przewodniego. Jak wiadomo na rok 2018 przypadła setna Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości- nie trudno się domyślić więc, że organizatorzy złapali tenże motyw. Gali towarzyszył piękny polonez oraz wiele pieśni patriotycznych wykonanych przez stypendystów.
A to wszystko po to, aby  pokazać, że opłaca się starać...
Opłaca się bardzo. Uzdolnieni artystycznie uczniowie otrzymali stypendium w wysokości 3000 złotych. Środki te stanowią dużą pomoc w realizowaniu pasji. Pan Marszałek Jerzy Leszczński w swoim przemówieniu zachęcał serdecznie do składania wniosków w kolejnych latach.

Magdalena Malisz