Ewelina Sadowska została laureatką konkursu plastycznego „Nie daj się zniewolić – nie wszystko ma swoją cenę !” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

czwartek, 22 lutego 2018 roku

Konkurs plastyczny „Nie daj się zniewolić – nie wszystko ma swoją cenę !” był ogłoszony w związku z obchodzonym w dniu 18 października Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi. Głównym celem konkursu było propagowanie działań na rzecz popularyzacji wśród młodzieży szkolnej wiedzy z obszaru handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa. Ta inicjatywa plastyczna, dotycząca stworzenia najciekawszego plakatu, została skierowana do uczniów podlaskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Praca Eweliny Sadowskiej

W  przedsięwzięciu  zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku wzięli udział również uczniowie naszej szkoły: Mateusz Mieleszko kl. Iac, Wiktoria Wasilewska kl. Ib oraz Ewelina Sadowska kl. IIac, która została laureatką konkursu.  Plakat namalowany przez uczennicę został zamieszczony w kalendarzu na rok 2018 wydanym przez KWP.

Dziękujemy pracownikom Komendy Powiatowej  Policji w Bielsku Podlaskim, a w szczególności pani Sylwii Bagniuk oraz pani Halinie Sacharczuk, za współpracę podczas organizacji działań edukacyjnych dla młodzieży szkolnej w zakresie niebezpieczeństw związanych z wyjazdami za granicę.

Opiekun: Maria Nikołajuk