Ogólnopolski Festiwal Piosenki Białoruskiej 2018 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Białoruskiej 2018
niedziela, 18 lutego 2018 roku

Fotorelacja Weronika Grabowska

"Ogólnopolski Festiwal Piosenki Białoruskiej" jest na prawdę sporym wydarzeniem, cieszącym się popularnością wśród mieszkańców Bielska Podlaskiego. Dla szkolnego zespołu Спадчына stał się tradycją. Rok rocznie pod kierownictwem Pani Joanny Chilkiewicz z całych sił przygotowujemy się do eliminacji rejonowych, następnie centralnych. Przygotowanie się  nie było łatwym zadaniem. W bieżącym roku skład zespołu znacznie się zmienił. Większość członków zakończyło edukację w Liceum i tym samym opuściło zespół. Największe wyzwanie stanowiła nauka wzajemnego słuchania się, poznania naszych głosów i pracowania nad kreowaniem spójnej całości.
Cel jest jeden, może dwa..
1.ZAŚPIEWAĆ TAK DOBRZE BY WYSTĄPIĆ NA KONCERCIE GALOWYM W OPERZE.
2.NIE PRZYNIEŚĆ WSTYDU SZKOLE

Eliminacje rejonowe ( 28.01.2018 Bielsk Podlaski) zaowocowały następującymi wynikami :

Zespół Спадчына - II miejsce
Solistka Аleksandra Łożecka - II miejsce
Solistka Magdalena Malisz - I miejsce
Etap centralny (11.02 2018 Hajnówka) :
Zespół Спадчына - II miejsce
Aleksandra Łożecka - III miejsce
Magdalena Malisz - II miejsce

Warto również wspomnieć o zaangażowaniu zespołu Вянок, który przez lata godnie reprezentował nasze Liceum. Pomimo nowych obowiązków nasze absolwentki wzięły udział w festiwalu. Zdobywając II miejsce także wystąpiły w operze podczas galowego koncertu, który odbył się 17 lutego. Ten konkurs urósł dla nas do rangi wielkiego święta, gdyż daje nam możliwość celebrowania kultury w atmosferze wielkiej radości i ciepła. Pokazuje także, że folklor nie musi być nudny.
Magdalena Malisz