Nasi laureaci - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Nasi laureaci
czwartek, 10 lutego 2011 roku

Ostatnie dni i tygodnie przyniosły rozstrzygnięcia w licznych konkursach i olimpiadach, w których brali udział uczniowie II LO z BJN. Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się doskonale. Zostali laureatami wielu z nich. Z tej okazji w dniu 10 lutego br. odbyło się uroczyste spotkanie laureatów z Radą Pedagogiczną i Dyrekcją szkoły. Pan dyrektor Andrzej Stepaniuk zapoznał zgromadzonych z osiągnięciami uczniów w konkursach, pogratulował uczniom sukcesów i podkreślił zaangażowanie nauczycieli w sukcesy swoich podopiecznych.

Oto lista laureatów olimpiad i konkursów:

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

8 lutego 2011 roku otrzymaliśmy informację o wynikach eliminacji pisemnych Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Do eliminacji ustnych zostali zakwalifikowani trzej uczniowie naszej szkoły, biorący udział w eliminacjach pisemnych: Adrian Dmitruk, Mateusz Wasilewski i Arkadiusz Waszkiewicz. Eliminacje ustne odbędą się 19 lutego 2011 roku w Białymstoku. Opiekun: Włodzimierz Wawulski

Olimpiada Wiedzy o Świecie Antycznym

I miejsce i tytuł laureata uzyskał Arkadiusz Waszkiewicz - kl. IIIc, drugie miejsce - Natalia Masalska - klasa IIc, I wyróżnienie - Małgorzata Suszcz - klasa Ic, II wyróżnienie - Mateusz Jurczuk - klasa Ic, tytuł finalisty otrzymali również Mateusz Wasilewski - klasa IIIc, Rafał Wojciuk - klasa IIc i Adrian Roszczenko - klasa Ic.

VIII Ogólnopolski Konkurs „Polska w NATO – Bezpieczna Polska, Bezpieczna Europa, Bezpieczny Świat"

Uczeń klasy IIa Paweł Jakończuk został laureatem tego konkursu.

Konkurs „(Nie)bezpieczny Internet”

Strona internetowa, stworzona w ramach konkursu przez uczniów: Tomasza E. Parfieniuka, Michała Sacharczuka, Pawła Tomczuka, Macieja Borowika kl. I A i Adama Paniutycza kl. I B zdobyła II miejsce. Organizatorem konkursu, skierowanego do młodzieży ponadgimnazjalnej, była Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Podlaski Urząd Wojewódzki. Zasady polegały na opracowaniu przez uczniów pod nadzorem nauczyciela strony internetowej dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu.

Olimpiada Literatury Języka Polskiego - Etap Okręgowy

Uczennice klasy III D Oksana Fiedoruk i Mirosława Mironczuk zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Ogólnopolski konkurs na esej zorganizowany przez Instytut Obywatelski pt.: "Tu mieszkam, tu działam".

Adrianna Dębowska została laureatką regionalną ogólnopolskiego konkursu na esej zorganizowanego przez Instytut Obywatelski pt.: „Tu mieszkam, tu działam”.

Zawody Okręgowe Olimpiady Języka Białoruskiego

Siedmioro spośród 12 uczniów reprezentujących naszą szkołę uzyskało awans do zawodów centralnych, które odbędą się 10 marca 2011 roku w naszym liceum. Są to: Paweł Szeszko, Tomasz Lewczuk, Ewa Szkoda, Anna Sielewonowicz, Joanna Fiedoruk, Agnieszka Repnik i Emilia Oniszczuk.

XXVI Olimpiada Ekologiczna

Do etapu wojewódzkiego XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowały się następujące osoby:
  1. Michał Zajkowski - kl. II B
  2. Tomasz Lewczuk - kl. III B
  3. Aleksandra Gawryluk - kl. I B

XL Olimpiada Biologiczna

Do zawodów okręgowych XL Olimpiady Biologicznej zakwalifikowały się następujące osoby:
  1. Tomasz Lewczuk - kl. III B
  2. Elżbieta Supruniuk - kl. III B
  3. Katarzyna Supruniuk - kl. III B
  4. Adam Gołub - kl. III B
  5. Paula Witaliew - kl. III B
  6. Aleksadra Pierewoj - kl. III B
  7. Aleksandra Ignatiuk - kl. II B
  8. Daniela Filimoniuk - kl. II B
  9. Radosław Kondratiuk - kl. II B
  10. Michał Zajkowski - kl. II B

II edycja konkursu „Koledzy ze szkoły, znajomi z sąsiedztwa”

Gala wręczenia nagród w II edycji konkursu „Koledzy ze szkoły, znajomi z sąsiedztwa” organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich pod honorowym patronatem Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania, Minister Elżbiety Radziszewskiej. Drugie miejsce jury przyznało Erwinowi i Oskarowi Ciulkiewicz za film „Łączy nas Orla”.

I etap Olimpiady Wiedzy Religijnej

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:
  1. Gabriel Jarocewicz
  2. Małgorzata Pugacz kl. I A