Wszyscy jesteśmy zwycięzcami - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wszyscy jesteśmy zwycięzcami
czwartek, 20 kwietnia 2017 roku

- ,,Wszyscy jesteście zwycięzcami"- zdanie często powtarzane przez komisję ogłaszającą wyniki, która ma wyrzuty sumienia, że nie może nagrodzić wszystkich ...

Jednak jeśli mowa o konkursie poezji białoruskiej to zgadzam się w 100 % -  sam fakt nauczenia się i podjęcia decyzji o uczestnictwie u wielu naszych rówieśników wzbudza respekt. A teraz trochę suchych faktów:)
7 kwietnia 2017 roku w Białymstoku odbyła  się  38 edycja konkursu poezji białoruskiej ,,Сцэнiчнае слова". Nasze liceum nie mogło ominąć takiej okazji :)
Naszą szkołę reprezentowała pokaźna grupa uczniów. Warunkiem wzięcia udziału było przygotowanie dwóch utworów ( naturalnie w języku białoruskim ): wiersza i prozy.
Większość ze startujących osiągnęła sukces. Oto wyniki konkursu:
I miejsce Daria Malisz klasa III B oraz Magdalena Malisz klasa II B
II miejsce Magdalena Magruk oraz Grzegorz Zinkiewicz klasa IID
III miejsce Wiktoria Hornowska klasa II B
Gratulujemy uczestnikom. Dziękujemy  Pani Eugenii Tarancie, Pani Annie Brzozowskiej i Pani Alicji Nidae za przygotowanie uczniów i pomoc w dobraniu repertuaru. Bardzo nam Panie pomogły. Skąd byśmy wzięli tyle książek na  роднай мове ? ;)

Magdalena Malisz