Sukcesy naszych uczniów na Olimpiadzie Prawosławnej Wiedzy Religijnej - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Sukcesy naszych uczniów na Olimpiadzie Prawosławnej Wiedzy Religijnej
poniedziałek, 27 lutego 2017 roku

W dniach 23-24.02.2017r. odbył się ostatni - III etap olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Olimpiada od pięciu lat  ma akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorem jej jest Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku. Tegorocznym tematem było: „Ikona- historia, teologia i sztuka”.

Zakres materiału obejmował zarówno teologię i historię jak również wiedzę praktyczną.  Naszym opiekunem była pani profesor Ewa Ostapkowicz, która dopilnowała, aby  uczniowie solidnie przygotowali się do olimpiady. Faktem jest, że udział w olimpiadzie kosztował dużo pracy nie tylko ze strony opiekuna, ale również uczniów, którzy w przygotowania  włożyli dużo serca. Eliminacje III stopnia (centralne) składały się z dwóch części: pisemnego testu i ustnej wypowiedzi. W finałowym etapie naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów i co ważne, każdy z nich został nagrodzony. Tak więc:
tytuł laureata otrzymała:

• Karolina Szeszko, kl. IIIb

tytuł finalisty otrzymali:

• Bociuk Maciej Mateusz, kl. Ia/c
  • Niczyporuk Weronika, kl. Id
  • Pawluczuk Nika, kl. II b
  • Pawluczuk Urszula, kl. Id

zaświadczenie o udziale w III etapie zawodów centralnych olimpiady otrzymał:

• Damian Czerniawski, kl. I a/c

Tekst Weronika Niczyporuk