Adrian Korniluk i Ewa Kinga Kuncewicz wśród laureatów okręgowej Olimpiady Wiedzy o Mediach - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

sobota, 17 grudnia 2016 roku

Dnia 16 grudnia 2016 roku trójka uczniów klasy IIIc

• Adrian Korniluk
  • Ewa Kinga Kuncewicz
  • Marta Michalczuk

brała udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Media to we współczesnych państwach demokratycznych IV władza. Wszyscy wiedzą o jej znaczeniu i odczuwają wpływ, niewielu jednak zna tajemnice jej działania. Media rządzą prawie wszystkim, w tym także, a może przede wszystkim, naszym życiem. Olimpiada Wiedzy o Mediach to ogólnopolska inicjatywa uczelni z całego kraju, szansa dla uczniów klas maturalnych, którzy chcą zdobyć jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów (m.in. monitory, mobilne routery LTE, zegarki, lornetki).
Patronat nad Olimpiadą objęli Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.
Po ciężkich olimpijskich zmaganiach okazało się, że wśród laureatów, którzy będą reprezentować nasze województwo na eliminacjach centralnych znalazło się dwóch naszych uczniów:

Adrian Korniluk i Ewa Kinga Kuncewicz

Serdecznie gratulujemy!