Gala wręczenia nagród w II edycji konkursu „Koledzy ze szkoły, znajomi z sąsiedztwa” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

środa, 12 stycznia 2011 roku

Dnia 11 stycznia 2011 r. o godz. 12.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w II edycji konkursu „Koledzy ze szkoły, znajomi z sąsiedztwa” organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich pod honorowym patronatem Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania, Minister Elżbiety Radziszewskiej. Drugie miejsce jury przyznało Erwinowi i Oskarowi Ciulkiewicz za film „Łączy nas Orla”.
Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani minister Elżbiety Radziszewskiej. Następnie głos zabrała pani Agnieszka Rudzińska zastępca dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich. Uczestnicy uroczystości obejrzeli dwa nagrodzone filmy, w tym film braci Erwina i Oskara "Łączy nas Orla". W czasie krótkiego poczęstunku autorzy filmu usłyszeli wiele pochwał, podkreślano ich profesjonalizm, właściwe połączenie treści i formy, a nawet proponowano studia w Szkole Filmowej w Łodzi. W kolejnej części uroczystości nagrodzeni mogli zwiedzić budynek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Niestety Pana Premiera Donalda Tuska nie widzieliśmy, ale ze znanych postaci spotkaliśmy Pana Władysława Bartoszewskiego i Pana Pawła Grasia rzecznika Rządu. Ilustracją naszego zwiedzania są liczne zdjęcia. O godzinie 14.00 bogatsi o nowe doświadczenia /i nie tylko/ wyjechaliśmy do domu.

Relacja Włodzimierz Wawulski
Zdjęcia Oskar Ciulkiewicz Erwin Ciulkiewicz