VIII Ogólnopolski Konkurs „Polska w NATO – Bezpieczna Polska, Bezpieczna Europa, Bezpieczny Świat" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

sobota, 8 stycznia 2011 roku
Dodał: Paweł Szeszko

8 stycznia w Warszawie odbył się ogólnopolski etap Konkursu „Polska w NATO”. Miło nam poinformować, że uczeń klasy IIa Paweł Jakończuk został laureatem tego konkursu. Serdecznie gratulujemy Pawłowi, jego rodzicom oraz opiekunowi – panu Włodzimierzowi Wawulskiemu.

Konkurs „Polska w NATO” składa się z 3 etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. W ostatnim etapie konkursu udział bierze 32 uczniów z całej Polski, po dwóch Finalistów z każdego województwa.

Etap ogólnopolski składa się z dwóch części. Pierwsza część (pisemna), do której przystępują wszyscy uczestnicy eliminacji ogólnopolskich, polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań. Drugi etap konkursu to część ustna, do której przechodzi 16 uczestników z największą liczbą punktów po teście pisemnym.

Po etapie ustnym Centralna Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli MON, MEN, MSZ, wyłania 8 Laureatów. Główną nagrodą dla zwycięzców jest wizyta studyjna w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli oraz Dowództwie Sił NATO – SHAPE, ufundowana przez Pion Dyplomacji Publicznej Kwatery Głównej NATO.