Licealiada Województwa Podlaskiego w lidze lekkoatletycznej, Białystok 7.05.2016 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

czwartek, 12 maja 2016 roku
Kategoria: Sport

We wrześniu ubiegłego roku do finału licealiady dostała się zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców. 7 maja 2016 r. (sobota) w Białymstoku na stadionie BOSIR  w finale wystartowały obie reprezentacje.

Wśród chłopców na uwagę zasługują nasi oszczepnicy z kl. IId Jacek Popiołek (47,17 m - 106 pkt.) i Piotr Artemiuk (46,72 m - 105 pkt), którzy okazali się bezkonkurencyjni. Swoją obecnością zaszczycili również maturzyści (Michał Szkoda i Tomasz Karczewski) ostatni raz zdobywając cenne punkty dla szkoły. Ostatecznie chłopcy uplasowali się na 8 miejscu w województwie (897 pkt).

Dziewczęta wypadły nieco gorzej, bo zajęły drużynowo ostatnie -12 miejsce. Było to spowodowane przede wszystkim słabą frekwencją i kontuzją najlepszej zawodniczki Magdaleny Michalewicz z kl. Iac, która jako jedyna w półfinałach zdobyła ponad 100 punktów. Teraz najlepiej zapunktowały (po 84 pkt.): Natalia Tomczuk z kl. Iac w biegu na 400m (64,05 s) i Sylwia Tatarczuk z kl. IIb w pchnięciu kulą 4kg (8,54 m).

Mimo, że II LO z BJN nie jest szkołą sportową, uczą się tu zdolni i utalentowani lekkoatleci. W Bielsku nie ma gdzie trenować niektórych konkurencji - takich jak rzut dyskiem czy oszczepem, a mimo to osiągane są bardzo dobre wyniki. Dzięki naszym sportowcom II LO z BJN dalej może liczyć się wśród 12 najlepszych szkół w województwie, jako jedyna szkoła z powiatu bielskiego.

Magdalena Dudek

W załączniku dokument z wynikami szkolnej reprezentacji dziewcząt i chłopców.

Pełne wyniki z zawodów można zobaczyć tutaj:

Fot. Wioleta Biełach