Pozostałe - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Pozostałe - Rok szkolny 2016/2017Noc Teatralna
środa, 23 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Podaruj książkę!
wtorek, 22 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Goralczuk
niedziela, 20 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zdjęcia Łukasz Zinkiewicz

15 listopada odbyło się spotkanie autorskie z Panią Barbarą Goralczuk wokół książki "Nadzieja aż po horyzont", która jest opowieścią o I wojnie światowej, o sztuce przetrwania w trudnych czasach, o miłości do ludzi i do domu rodzinnego.


Czytaj więcej
Spotkanie autorskie wokół książki Anety Prymaka-Oniszk: Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy
piątek, 18 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fotorelacja Grzegorza Ignatowicza

O bieżenstwie wciąż wiemy niewiele, pomimo, że w ubiegłym roku obchodziliśmy 100 rocznicę tego wydarzenia. ANETA PRYMAKA ONISZK włożyła chyba największy wkład by przypomnieć nam tamte czasy. Przez kilka lat zbierała materiały, dzięki którym powstała książka BIEŻEŃSTWO 1915 Zapomniani uchodźcy, powstał też blog i profil na fb. W piątek 18 listopada, w Naszej Szkole odbyło się  spotkanie autorskie z Panią Anetą Prymaka Oniszk, w którym wzięli udział nauczyciele i uczniowie klasy trzecich.


Czytaj więcej
Książka Doroteusza Fionika o bieżeństwie
czwartek, 17 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Doroteusz Fionik, etnograf, animator kultury białoruskiej, założyciel Muzeum Małej Ojczyzny
w Studziwodach, zaprezentował we wtorek  (15 listopada) w Naszej Szkole swoją książkę  Bieżeństwo. Droga i powroty 1915-1922, wydaną przez Muzeum w Studziwodach w serii Historia i Kultura Podlaskich Białorusinów.

To efekt wieloletniej pracy Doroteusza Fionika. Od 20 lat pisze on monografie podlaskich wsi, miasteczek, parafii prawosławnych, zawsze uwzględniając w nich czas bieżeństwa (wiele wspólnie ze zmarłym niedawno  o. Grzegorzem Sosną, którego pamięci poświęcona jest książka).
W 1995 roku był pomysłodawcą i współorganizatorem wystawy Bieżeństwo – nieznany exodus 1915-1921 w bielskim Muzeum, jednej z pierwszych (o ile nie pierwszej) publicznej prezentacji tematu bieżeństwa, które do tego czasu żyło jedynie w rodzinnym przekazie.  Zwieńczeniem tej pracy jest solidna (225 stron formatu ciut mniejszego niż A4, kredowy papier), zawierająca bogaty materiał zdjęciowy, książka.
Książka napisana jest w trzech językach, Najwięcej w niej języka podlaskiego (większość rozdziałów), oswajanego w druku przez Doroteusza Fionika od lat. Jest też polski (m.in. podpisy pod zdjęcia i dwa rozdziały) oraz białoruski.

Fotorelacja Łukasza Zinkiewicza


Akcja "Rzuć rękawiczkę"
środa, 9 listopada 2016 roku
Dodał: Tomasz Grygoruk

Praca wykonana przez Martynę Jankowską i Martynę Szczurzewską


Konkurs BIEŻEŃSTWO 1915 - NIE ZAPOMNIMY
czwartek, 27 października 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Organizatorem Konkursu "Bieżeństwo 1915 - nie zapomnimy" jest biblioteka szkolna II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Celem Konkursu jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat wydarzeń określanych mianem "bieżeństwo 1915" oraz zachęcenie młodzieży do poznania historii własnej rodziny, której członkowie mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu.


Czytaj więcej
Zebranie rodziców 7.11.2016
czwartek, 27 października 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniu 7 listopada 2016 (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich.


Otrzęsiny 2016 w obiektywie Weroniki Sędziak
piątek, 7 października 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fotoreportaż Weroniki Sędziak


Otrzęsiny 2016
piątek, 7 października 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

7 października w naszej szkoły odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w licznych konkurencjach przygotowanych przez Samorząd Szkolny, nagrodą główną był dzień bez pytania. Impreza zakończyła się szkolną dyskoteką.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 >