Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Wycieczka do Parku Linowego w Doktorcach – 07.10.2015
środa, 7 października 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

7 października grupa uczniów kl. I D, I B i II A wraz z opiekunami Magdaleną Dudek,  Sławomirem Niedźwieckim i Walerym Skrundziem wybrało się na wycieczkę rowerową do Parku Linowego w Doktorcach. Z Bielska Podlaskiego do Doktorc jest około 25 km. Jedzie się tam niezbyt trudną trasą przez Mulawicze i Strablę. W tym roku komfort jazdy rowerem utrudniał przenikliwy wiatr i niska temperatura.


Czytaj więcej
Półfinał Licealiady w lidze lekkoatletycznej
poniedziałek, 5 października 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

26 września nasza młodzież wzięła udział w Półfinałach Licealiady w lidze lekkoatletycznej (Memoriał im. Aleksandra Wojny). Nasi wspaniali sportowcy odnieśli wielki sukces na tych zawodach.


Czytaj więcej
VIII Zjazd Absolwentów
poniedziałek, 5 października 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Informujemy, iż w dniu 30 września zawiązał się Komitet Organizacyjny VIII Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Przewodniczącą Komitetu została Anna Szkoda a jej zastępcami Katarzyna Ignatiuk i Jan Opaliński. Zjazd odbędzie się w dniach 23,24,25 września 2016 roku (piątek, sobota, niedziela). Dalsze informacje związane z organizacją Zjazdu będą zamieszczane na stronie internetowej Liceum.

Link


Czytaj więcej
Pożegnanie profesora GRZEGORZA ONACIKA
piątek, 2 października 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe


Czytaj więcej
Spektakl "Bieżeńcy"
czwartek, 1 października 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

1 października o godzinie 18.00 w budynku Bielskiego Domu Kultury odbył się spektakl pod tytułem ,,Bieżeńcy" w ramach organizowanego Festiwalu Teatralnego ODE.


Czytaj więcej
WARTO POMAGAĆ...
wtorek, 29 września 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Nasza szkoła znana jest z tego, że uczniowie bardzo chętnie udzielają się w różnych dziedzinach. Jedną z nich jest wolontariat. Jednak nie każdy wie, że kilka dziewczyn z klasy III B, obecnie już absolwentek, od początku nauki w liceum, systematycznie, nawet kilka razy w roku poświęcało swój czas, aby zaangażować się w pomoc dzieciom z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Wycieczka do Pragi
wtorek, 29 września 2015 roku
Dodał: Grzegorz Ignatowicz
Kategoria: Wycieczki

Dnia 23 września 2015r. uczniowie naszej szkoły wyjechałi na trzydniową wycieczkę do Czech.

fotoreportaż Grzegorza Ignatowicza


Czytaj więcej
Uwaga absolwenci Liceum Białoruskiego w Bielsku Podlaskim
wtorek, 22 września 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

W dniu 30 września (środa) o godzinie 17.00 w budynku Liceum odbędzie się pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego VIII Zjazdu Absolwentów. Wszystkich chętnych do pracy przy organizacji zjazdu serdecznie zapraszamy.


Ślubowanie uczniów klas pierwszych rok szk. 2015/2016
niedziela, 20 września 2015 roku
Dodał: Grzegorz Ignatowicz
Kategoria: Uroczystości

20 września 2015 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły, w obecności rodziców i grona pedagogicznego odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Tak oto, z dniem dzisiejszym uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

Fotoreportaż Grzegorza Ignatowicza


Czytaj więcej
<1 2 3 >