Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Mecz Charytatywny
czwartek, 20 listopada 2014 roku
Dodał: Hubert Sokołowski
Kategoria: Uroczystości


Jubileusz 70-lecia istnienia szkoły – film naszej absolwentki
niedziela, 16 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Serdecznie dziękujemy Justynie Demianiuk za zaangażowanie w realizację materiału filmowego z uroczystości 70–lecia istnienia szkoły. Skrót filmu do obejrzenia na kanale YouTube. Całość materiału to dwie płyty DVD, które można zamawiać u autorki filmu.


Kiermasz zdrowej żywności 2014
piątek, 14 listopada 2014 roku
Dodał: Hubert Sokołowski
Kategoria: Pozostałe


MAMY NIEPODLEGŁĄ! EDYCJA II 2014
piątek, 7 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej "Mamy Niepodległą!". Akcja polega na bezpłatnym wysyłaniu przez obywateli Rzeczypospolitej okolicznościowych życzeń do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego w dniu 11 listopada.


Czytaj więcej
VIII KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU BIELSKIEGO
piątek, 7 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

04.11.2014 r., w 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w Zespole Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego odbył się VIII Konkurs Pieśni Patriotycznej Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Bielskiego. Honorowy patronat nad Konkursem objął i ufundował nagrody dla laureatów Starosta Bielski dr inż. Sławomir Jerzy Snarski.


Czytaj więcej
List Prezydenta RP
wtorek, 4 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

List Prezydenta RP z okazji Narodowego Święta Niepodległości


Zaproszenie na Święto Niepodległości
wtorek, 4 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Powiatowy Zespół ds. Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Patriotycznych serdecznie zaprasza na uroczystość związaną z obchodami 96. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się w dniu 11 listopada 2014 r. w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Wycieczka do Warszawy
piątek, 31 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

27 października odbyła się wycieczka klas humanistycznych naszego liceum do Warszawy. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem było Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki multimedialnemu charakterowi ekspozycji oraz charyzmatycznemu przewodnikowi, poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat walk w stolicy w 1944r. Przechodząc przez ciemności kanału, widząc nad głową model samolotu wykonany w skali 1:1 lub po prostu spacerując korytarzami muzeum oddającymi wystrojem klimat ówczesnej Warszawy, mogliśmy poczuć się chociaż w niewielkim stopniu jak powstańcy.


Czytaj więcej
Koncert zespołu Re1ikt w Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w SZCZYTACH
środa, 29 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

27 października 2014 (poniedziałek) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie zespołu Re1ikt w Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w SZCZYTACH.


Czytaj więcej
Jesień Bardów 2014
wtorek, 28 października 2014 roku
Dodał: Michał Skorbiłowicz
Kategoria: Uroczystości
W dniach 24-26, w ostatni weekend października, odbył się XXI festiwal Jesień Bardów 2014.

Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 >