Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Półfinał Licealiady Województwa Podlaskiego w lidze lekkoatletycznej
wtorek, 23 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

27 września 2018 roku na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku odbył się Półfinał Licealiady Województwa Podlaskiego w lidze lekkoatletycznej rozgrywany w ramach Memoriału im. Aleksandra Wojny.


Czytaj więcej
Podziękowanie za Dzień Przedsiębiorczości 2018
poniedziałek, 22 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy podziękowanie za udział w realizacji programu Dzień Przedsiębiorczości 2018 przygotowującego młodzież do świadomego wyboru drogi zawodowej i ścieżki edukacyjnej.


Czytaj więcej
Bardauskaja Vosień 2018
piątek, 19 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Zapraszamy na 25 Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Vosień 2018". Tegoroczny jubileuszowy festiwal odbędzie się w ostatni weekend października i pierwszy weekend listopada. Wśród muzycznych gości pojawią się między innymi Zmicier Vajciuszkiewicz, NAVI, Jauhien Barysznikau, Re1ikt, Bosaje Sonca, Ilo&Friends, Viktar Szałkievicz, У нескладовае i inni.


Czytaj więcej
Finały Licealiady Województwa Podlaskiego w drużynowych biegach przełajowych
wtorek, 16 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

Dnia 10 października 2018 roku na leśnych trasach Pietrasz w Białymstoku odbyły się Finały Licealiady Województwa Podlaskiego w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach prawo startu miały 4-osobowe reprezentacje szkół z danego rocznika. Do rywalizacji stanęło 15 rezprezentacji dziewcząt i 17 reprezentacji chłopców.


Czytaj więcej
Jubileusz 100-lecia I LO. Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej
poniedziałek, 15 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

 

Fot. Sławomir Niedźwiecki

15 października 2018 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim świętowało Jubileusz 100 - lecia.  Jednym z elementów uroczystości były Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej podczas których dyrektorzy i nauczyciele otrzymali podziękowanie za zaangażowanie w wychowanie młodzieży. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele naszego Liceum - Pan Dyrektor Andrzej Stepaniuk oraz Pani mgr Alicja Nidae. I LO serdecznie gratulujemy wspaniałego Jubileuszu, a nagrodzonym dalszych sukcesów w pracy.


Dzień Edukacji Narodowej 2018
sobota, 13 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fot. Aleksandra Zinkiewicz

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.


Czytaj więcej
Wycieczka rowerowa
sobota, 13 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

10 października 2018 roku odbyła się wycieczka rowerowa zorganizowana przez pana Bedeniczuka dla klas 1 i 2 liceum. Trasa obejmowała pobliskie wsie, takie jak: Biała, Kotły, Klejniki, Gorodczyno, Stupniki, Kożyno, Saki, Sobótka oraz Hryniewicze. Miejscem docelowym wycieczki były Koźliki, gdzie odbyło się ognisko nad rzeką. Trasa była przyjemna, a pogoda dopisywała. Myślę, że wycieczka była udana i wszyscy wrócili z niej zadowoleni.
Zdjęcia i tekst: Ewelina Omelianowicz i Klaudia Czykwin

Czytaj więcej
Zaproszenie
czwartek, 11 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości


Wycieczka do Mińska - 2018
wtorek, 9 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Fot. Justyna Iganowicz-Car


Czytaj więcej
Europejski Dzień Języków w naszej szkole
środa, 3 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Europejski Dzień Języków w naszej szkole, fotoreportaż Natalia Stepaniuk

2 października w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Młodzież z różnych klas pod czujnym okiem pani Eugenii Opalińskiej przygotowała piosenki w języku angielskim oraz rosyjskim. Podczas prezentacji zostały również odczytane wiersze. Uczniowie wzięli udział w internetowym quizie "Kahoot!", a za dobre wyniki otrzymali nagrody rzeczowe. Klasy trzecie natomiast sprawdziły swoją wiedzę językową w teście "Poliglota 2018".

Natalia StepaniukCzytaj więcej
Regulamin Konkursu „POLSKA NIEPODLEGŁA”
poniedziałek, 1 października 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Obraz „Rozbrajanie Niemców w Warszawie”, mal. Stanisław Bagiński. Zbiory Muzeum Wojska Polskiego


Czytaj więcej
Europejski Dzień Języków – świętuj razem z nami!
środa, 26 września 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.


Czytaj więcej
Першакласнікі белліцэя склалі вучнёўскую прысягу
niedziela, 23 września 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fot. Dawid Gajko, Radio Racja

Чытай больш


Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, 23.09.2018
niedziela, 23 września 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż Julia Wawrysiuk

W dniu 23 września 2018 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W obecności rodziców i nauczycieli pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę. Następnie po wzruszającej przemowie dyrektora, nastąpiło wręczenie drobnych upominków w postaci dwóch egzemplarzy podręczników “Historia Białorusi” w języku polskim i białoruskim.  Od tej chwili oficjalnie już nasi młodsi koledzy należą do społeczności uczniowskiej II LO z BJN.
Niech ten rok będzie dla Was najlepszy i cóż uczcie się pilnie! :)

Karolina Kadłubowska


Czytaj więcej
IoE - Introduction to the Internet of Everything. Niestandardowy kurs IT Wprowadzenie do Internet Wszechrzeczy
czwartek, 20 września 2018 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Co to jest „IoE”?
Społeczeństwo podlega gwałtownym przemianom, a w branży IT pojawia się niezwykle dużo ofert pracy. Co jest tego przyczyną? Miliardy internetowych połączeń między osobami, procesami, danymi i rzeczami. W miarę jak organizacje będą coraz częściej wykorzystywać Internet Wszechrzeczy (IoE) na potrzeby wprowadzania innowacji i rozwiązywania problemów, zapotrzebowanie na pracowników posiadających nowe i dopiero pojawiające się umiejętności IT znacznie wzrośnie.
Znajomość cyfrowego środowiska, które te połączenia tworzą, będzie atutem w każdej branży — począwszy od służby zdrowia czy organów państwowych, aż po finanse, produkcję i rozrywkę. Jeśli chodzi o stanowiska związane z IT i sieciami, w tym analityków systemowych, menadżerów i pracowników wsparcia technicznego, w wielu krajach przewiduje się dwucyfrowy wzrost liczby publikowanych ofert pracy.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 >