Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Podziękowanie za Dzień Przedsiębiorczości 2017
wtorek, 30 maja 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim chcielibyśmy serdecznie podziękować za umożliwienie młodym ludziom odbycia praktyk w ramach programu Dzień przedsiębiorczości w Państwa firmach.


Czytaj więcej
31 MAJA – ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU
poniedziałek, 29 maja 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Światowy Dzień bez Tytoniu został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.


Czytaj więcej
Dzień Przedsiębiorczości w przedszkolu Leśna Polana
piątek, 26 maja 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Gdy usłyszałam o dniu przedsiębiorczości długo nie musiałam zastanawiać nad wyborem placówki i od razu wiedziałam, że będzie to przedszkole, ponieważ uwielbiam dzieci i bardzo lubię z nimi pracować.


Czytaj więcej
Matura z języka białoruskiego 2017
środa, 24 maja 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Ostatnie chwile przed egzaminem maturalnym z języka białoruskiego, fot. Sławomir Niedźwiecki

Link do filmiku

24 maja był ostatnim dniem tegorocznej sesji pisemnych egzaminów maturalnych. Uczniowie naszej szkoły napisali dziś  maturę z języka białoruskiego.


Czytaj więcej
„Raspisany kwadrat” - Spotkanie autorskie z Panem Dyrektorem Andrzejem Stepaniukiem
niedziela, 21 maja 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

25 maja (czwartek) o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim odbędzie się spotkanie autorskie z Panem Dyrektorem Andrzejem Stepaniukiem. Okazją będzie tomik wierszy pt.  „Распісны квадрат”. Spotkanie odbędzie się w ramach III Dni Piśmiennictwa i Kultury Słowiańskiej.


Spotkanie z rodzicami 31 maja 2017r. (środa) o godz. 17.00
niedziela, 21 maja 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

31 maja 2017r. (środa) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich.


Folk-rock opera (musical) WSIESŁAW CZARODZIEJ
niedziela, 21 maja 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Zdjęcia: Łulasz Zinkiewicz

19 maja uczniowie naszej szkoły obejrzeli folk-rock operę (musical) WSIESŁAW CZARODZIEJ. Musical został zaprezentowany w ramach III Dni Piśmiennictwa i Kultury Słowiańskiej w Bielskim Domu Kultury.


Czytaj więcej
Grand Prix Wiktorii Hornowskiej
wtorek, 16 maja 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniu 13.05.2017r odbyła się XI edycja konkursu "Spotkanie z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IId Wiktoria Hornowska, a jej opiekunem była mgr Alicja Kobus. Wiktoria została wyróżniona przez komisje szczególną nagrodą Grand Prix. Gratulacje !!!


Obiektyw na #UE
środa, 10 maja 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Wszyscy lubimy podróżować, poznawać kulturę i zwyczaje nowych miejsc. Dzięki Posłowi do Parlamentu Europejskiego prof. Barbarze Kudryckiej nadarza się znakomita okazja, aby bliżej poznać stolicę Europy – Brukselę oraz miejsce, w którym zapadają najważniejsze decyzje dotyczące naszej wspólnoty – Parlament Europejski.
Dla wszystkich zainteresowanych, Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Barbara Kudrycka przygotowała niespodziankę – jeśli lubisz podróżować i chcesz odwiedzić Brukselę, weź udział w konkursie fotograficznym „obiektyw(na) #UE”. Takiej okazji jeszcze nie było – w ramach konkursu „obiektyw(na) #UE” nagrodą jest wyjazd do Brukseli połączony z wizytą w Parlamencie Europejskim dla dziesięciu uczestników konkursu, których zdjęcia otrzymają największą ilość głosów internautów. Dodatkowo laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a pierwsza trójka aparaty fotograficzne.
Co należy zrobić aby móc zwiedzić stolicę Unii Europejskiej? Konkurs jest bardzo prosty. Wystarczy przesłać zdjęcie, może być zrobione telefonem komórkowym jak i profesjonalnym sprzętem. Ważny jest temat a ten powinien dotykać dowolnej kwestii związanej z Unią Europejską w woj. Podlaskim lub Warmińsko-Mazurskim.
Termin zgłaszania zdjęć konkursowych upływa 25 września 2017 roku. Wszystkie zgłoszenia prosimy wysyłać poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie organizatora konkursu – www.kudrycka.pl/konkurs.
Z nadesłanych prac jury wybierze 26 najlepszych zdjęć, które wezmą udział w głosowaniu internautów, 10 z nich, z największą liczbą głosów wygrywa, a ich twórcy jadą do Brukseli na czterodniową wycieczkę.


Matura 2017
czwartek, 4 maja 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

4 maja, od testu z języka polskiego rozpoczął się maraton maturalny. Z informacji maturzystów po egzaminie wynika, że abiturienci odpowiadali na pytania z trzech tekstów źródłowych: "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, tekstu o Henryku Sienkiewiczu i artykułu "National Geographic" o zanikaniu języków.
Wypracowanie maturzyści pisali w oparciu o tekst "Ziemia, planeta ludzi" Antoine'a de Saint-Exupery'ego (temat brzmiał: "Praca - pasja czy obowiązek? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie na podstawie fragmentu utworu") lub wiersza "Słyszę czas" Kazimierza Wierzyńskiego. 

Fotoreportaż Łukasza Zinkiewicza


Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2017
wtorek, 2 maja 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.


Czytaj więcej
Już niedłuuugo coraz bliiiiżej ...!
piątek, 28 kwietnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fotoreportaż: Grzegorz Ignatowicz, Lukasz Zinkiewicz i Adrian Sztabkowski

Żeby  być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy. Wy już się książek nadźwigaliście, czas pokazać rezultaty :-)

Już niedłuuugo coraz bliiiiżej ...!
A dokładnie za 6 dni. Wiadomo o czym mowa, klasy III -  słowo klucz – MATURA.


Czytaj więcej
Egzamin dojrzałości 2017
czwartek, 27 kwietnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

MATURA 2017 - HARMONOGRAM

Matura w 2017 roku potrwa od 4 do 26 maja.

Część pisemna

4.05. - j. polski p. podstawowy (9:00) i j. polski p. rozszerzony (14:00)
5.05. - matematyka p.p. (9:00) i wiedza o tańcu p.p. i p.r. (14:00)

8.05. - j. angielski p.p. (9:00) i j, angielski p.r. i dwujęzyczny (14:00)
9.05. - matematyka p.r. (9:00) i j. łaciński i kultura antyczna p.p. i p.r. (14:00)
10.05. - WOS p.p. i p.r. (9:00) i informatyka p.p. i p.r. (14:00)
11.05. - j. niemiecki p.p. (9:00) i j. niemiecki p.r. i dwujęzyczny (14:00)
12.05. - biologia p.p. i p.r. (9:00) i filozofia p.p. i p.r. (14:00)

15.05. - historia p.p. i p.r. (9:00) i historia sztuki p.p. i p.r. (14:00)
16.05. - chemia p.p. i p.r. (9:00) i geografia p.p. i p.r. (14:00)
17.05. - j. rosyjski p.p. (9:00) i j. rosysjki p.r. i dwujęzyczny (14:00)
18.05. -  fizyka i astronomia p.p. i p.r. (9:00) i historia muzyki p.r. i p.r. (14:00)
19.05. - j. francuski p.p. (9:00) i j. francuski p.r. i dwujęzyczny (14:00)

22.05. - j. hiszpańki p.p. (9:00) i j. hiszpański p.r. i dwujęzyczny (14:00)
23.05. - j. włoski p.p. (9:00) i j. włoski p.r. i dwujęzyczny (14:00)

24.05.

języki mniejszości narodowych p.p. (9:00) i języki mniejszości narodowych p.r. (14:00)

Część ustna - przeprowadzana w szkołach wg harmonogramu ustalonego przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych

EGZAMIN MATURALNY W TERMINIE POPRAWKOWYM

Sesja poprawkowa odbędzie się w dniach 22 - 25 sierpnia 2017 roku.


Białystok już dawno zdobyty, teraz czas na podbój Warszawy!
czwartek, 27 kwietnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Jak już informowaliśmy wcześniej, drzwi dwóch najważniejszych uczelni białostockich z kierunkami matematycznymi, czyli Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu w Białymstoku, stoją przed Karoliną Tkaczuk otworem. Indeksy na te uczelnie zdobyła w ubiegłym roku.

Teraz przyszedł czas na Politechnikę Warszawską.

Karolina została laureatką Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich - MATEMATYKA, którego finał odbył się 8 kwietnia na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >