Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

40. konkurs „Sceniczne słowo”
niedziela, 7 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

fot. Anna Petrovska

W dniu 3 kwietnia 2019 r. odbył się 40. konkurs „Sceniczne słowo”. Corocznie jest on skierowany do uczniów szkół średnich. Uczniowie przygotowują małą formę sceniczną lub recytację poezji i prozy w języku białoruskim. W środę uczniowie prezentowali swój talent na scenie BTSK w Białymstoku. 


Czytaj więcej
Дзень волі ў беларускім ліцэі ў Бельску-Падляскім Relacja Беларускі свет Biełaruski śviet
czwartek, 4 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Дзень волі ў беларускім ліцэі ў Бельску-Падляскім. Relacja Беларускі свет Biełaruski śviet. Zachęcamy do oglądania, polubienia i udostępniania reportażu.


Centralny etap Republikańskiej Olimpiady Języka Białoruskiego oraz Literatury Białoruskiej
czwartek, 4 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniach 25-29.03.2019 r. w Mohylewie odbył się centralny etap Republikańskiej Olimpiady Języka Białoruskiego oraz Literatury Białoruskiej. W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział 118 uczniów, w tym 3 uczniów z naszej szkoły: Julia Bańkowska, Aleksandra Zinkiewicz i Michał Kozłowski. Stronę białoruską reprezentowali uczniowie klasy 9, 10 oraz 11 ze wszystkich obwodów.


Czytaj więcej
Są już wyniki centralnego etapu XXV edycji Olimpiady Języka Białoruskiego!
czwartek, 4 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W tegorocznej Olimpiadzie brali udział uczniowie z naszej szkoły oraz z LO z DNJB w Hajnówce. W centralnym etapie wzięli udział najlepsi z najlepszych. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą zarówno z literatury białoruskiej, jak i z gramatyki. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w rankingu olimpijskim.

Laureatkami zostały:

Miejsce 1. – Urszula Ambrożewicz

Miejsce 2. – Julia Bańkowska

Miejsce 4. – Aleksandra Zinkiewicz


Czytaj więcej
Podziękowanie za udział w Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim
poniedziałek, 1 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dn. 29 marca 2019r. w ODK w Bielsku Podlaskim odbył się TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR PREZESA SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Martyna Piotrowska, Mateusz Stepaniuk, Marcin Karczewski, Piotr Łuszczyński, Michał Maciejuk. W rozgrywkach wzięło udział 60 uczestników.  Mateusz Stepaniuk zajął I miejsce, Marcin Karczewski 8 i Piotr Łuszczyński 9 miejsce. Gratulujemy !!! Justyna Iganowicz-Car


Wieczór z książką prawosławną
niedziela, 31 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Wieczór z książką prawosławną - program


Loteria fantowa na leczenie Emilki
czwartek, 28 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

28 marca na sali gimnastycznej II LO z BJN w Bielsku Podlaskim odbyła się loteria fantowa, z której zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie Emilki Walendziak. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli pomóc. Dziękujemy darczyńcom, dzięki którym ta loteria mogła się odbyć. 

Łącznie zebrano 4600 zł.


Czytaj więcej
Etap centralny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
czwartek, 28 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniach 22-23 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z innymi wiodącymi ośrodkami akademickimi w kraju. W tym roku tematem wiodącym Olimpiady był temat   „Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe. Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ”. Nasze województwo reprezentowała grupa 10 uczniów, w tym sześciu przedstawicieli, byli to uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Loteria fantowa na leczenie Emilki Walendziak
wtorek, 26 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

28 marca (czwartek) w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza odbędzie się loteria fantowa, z której zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie Emilki Walendziak. Loteria będzie trwała od godziny 9.30 do 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, kto chce pomóc. Dziękujemy darczyńcom, dzięki którym ta loteria może się odbyć. Loteria zostanie przeprowadzona na sali gimnastycznej II LO z BJN w Bielsku Podlaskim.


Obchody Dnia Niezależnej Białorusi (Dnia Woli 2019) w II LO z BJN
poniedziałek, 25 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

25 marca 1918 roku Białorusini obwieścili światu swoją podmiotowość państwową, ogłaszając w Mińsku niezależność Białoruskiej Republiki Ludowej. Wydarzenie to wpisuje się w proces dziejowy narodów Europy Środkowo-Wschodniej, gdyż podobne dążenia wykazywali w tym czasie Czesi, Estończycy, Finowie, Litwini, Łotysze, Polacy, Słowacy i Ukraińcy.


Czytaj więcej
Nasze siatkarki najlepsze w Powiecie
niedziela, 24 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dn. 22 marca 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w Siatkówce dziewcząt.  Nasza drużyna w składzie : Magdalena Borowska, Wiktoria Greczan, Aleksandra Leończuk, Magdalena Leonkiewicz, Ewelina Sadowska, Karolina Nikołajuk, Maja Sawczyńska, Natalia Burak, Ilona Daniluk, Dominika Greczan, Diana Daniluk, Kamila Onopiuk zdobyła I miejsce !!!  Gratulujemy !!!

Trener Justyna Iganowicz-Car


Czytaj więcej
Wycieczka klas biologiczno-chemicznych do Instytutu Biologii
niedziela, 24 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Dnia 22.03.2019 roku wszystkie klasy biologiczno-chemiczne wzięły udział w wyjeździe do Instytutu Biologii w Białymstoku.


Czytaj więcej
XXV Olimpiada Języka Białoruskiego
czwartek, 21 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniu 21 marca br. w naszej szkole odbyły się eliminacje centralne 25. edycji Olimpiady Języka Białoruskiego. Wzięło w nich udział 20 uczniów: 7 z LO z DNJB w Hajnówce oraz 13 uczniów z naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie klas pierwszych i drugich. Temat przewodni tegorocznej olimpiady brzmiał: „Życie i twórczość Maksima Bahdanowicza”. Eliminacje centralne składały się z części pisemnej oraz ustnej. W części pisemnej uczniowie musieli napisać wypracowanie oraz tekst gramatyczny, zaś w części ustnej – odpowiadali na wylosowane pytanie z literatury białoruskiej.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki eliminacji centralnych. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów!


Czytaj więcej
XII Edycja konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2019” już za nami
czwartek, 21 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

13 marca 2019r. uczniowie napisali 60 minutowy test gramatyczny. Wzięło w nim udział 90 uczestników. Nasze Liceum reprezentowały:

  • Aleksiejuk Aleksandra IIIC,
  • Pawluczuk Katarzyna III C,
  • Pawluczuk Urszula III D,
  • Kordiukiewicz Weronika III B

Miło nam poinformować, że uczennica kl. III D – Urszula Pawluczuk zajęła III miejsce. Gratulujemy. Opiekunowie: mgr Alicja Nidae, mgr Eugenia Opalińska.


Bezpieczne zakupy w sieci
środa, 20 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Fot. Natalia Stepaniuk

Pojęcie kupować przez internet" jest prawie tak pojemne jak sama sieć. Żeby się w niej nie pogubić, warto uporządkować wiedzę o tym, jak obecnie wyglądają e-zakupy. Dzięki temu będziemy mogli faktycznie skorzystać z wygody, a przede wszystkim doskonałej oferty jaką zapewniają sklepy internetowe. Niezależnie od tego, czego szukamy, za każdym razem musimy odpowiedzieć sobie na trzy pytania: co kupić, gdzie to kupić, jaką formę dostawy wybrać?


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >