Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy dzięki inicjatywie Komisji Europejskiej z 2004. Jest on obchodzony w całej Unii Europejskiej. Dzień ten ma na celu propagowanie działań i zachowań na rzecz bezpiecznego korzystanei z internetu i jego zasobów. Jego obchody w roku 2011 przypadają 8 lutego. Wiele informacji możemy odlaneźć TUTAJ. W tym roku targi bezpiecznego internetu odbędą się 8 lutego w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66 LINK

Główną ideą narodowych obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w Sieci. Z okazji DBI organizowane są w całej Polsce zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje, które trwają przez cały miesiąc.

Program obchodów DBI 2011 obejmuje konferencję prasową, targi firm i organizacji zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa w Internecie oraz imprezę edukacyjną dla dzieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2011

Projekt szablonu, treść, wykonanie - Tomasz E. Parfieniuk; Treść - Michał Sacharczuk, Maciej Borowik.