Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej Uładzimir Czuszau odwiedził Nasze Liceum - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej Uładzimir Czuszau odwiedził Nasze Liceum
piątek, 21 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości  

Fot. Sławomir Niedźwiecki

21 lutego Nasze Liceum odwiedził  Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej pan Uładzimir Czuszau. Towarzyszyli mu m.in. pani Ilona Yurevicz – dyrektor Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie i pani Alla Fedorova – Konsul Generalny Republiki Białoruś w Białymstoku.

Goście zwiedzili zorganizowaną w Naszej Szkole wystawę Nasza Pamięć/Наша памяць, która jest udokumentowaniem miejsc pamięci o tragicznych  wydarzeniach  - "pacyfikacji" białoruskich wsi przez oddział Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, zwany 3 Wileńską Brygadą NZW pod dowództwem kpt. Romualda Rajsa ps. "Bury". Po wystawie oprowadził gości jeden z jej autorów Pan Jarosław Iwaniuk z Fundacji Kamunikat.org.

Goście uczestniczyli również w lekcji języka białoruskiego w kl. I AC, którą prowadziła Pani dr Anna Demianiuk oraz spotkali się z nauczycielami.

Fot. Nikita SomersWstecz